Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Porady dla niedoświadczonej.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-14, 21:32   #17
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: Porady dla niedoświadczonej.

Nie zamęczasz hehe.

Musisz trochę więcej napisać o swojej cerze, aczkolwiek i tak wszystko sobie dopasujesz metodą prób i błędów. Oczy możesz również zmywać mleczkiem, nie musisz używać osobnych preparatów do demakijażu. Ważne żeby nie podrażniało oczu i aby nie trzeć za mocno skóry. Przytrzymaj ok. 10 sekund wacik z mleczkiem/płynem/micelem czy czym wolisz na oku i dopiero zmywaj makijaż. Po tym czasie makijaż się rozpuści i będzie łatwiej go usunąć. Oczywiście do oczyszczania cery mieszanej żel, potem tonik. Co do kremu to nie musisz używać osobno kremu tonującego i na dzień, bo jest dostępnych wiele kosmetyków wielozadaniowych, które nie tylko tonują, ale i pielęgnują. Jeśli czujesz, że twojej cerze brakuje nawilżenia itd. to możesz używać osobno kremu, ale to wszystko zależy od tego jak na dany kosmetyk reaguje twoja cera.
Na noc świetnie jest używać kremów z kwasami jak np. Effaclar K, który przez noc oczyści Ci skórę i rozjaśni ją. Zapobiega zapychaniu się porów i tworzeniu wągrów.
Co do wyprysków świetnie jest użyć specyfiku z Benzoili peroxydum (nadtlenek benzoilu) - bezpośrednio na wyprysk pacynką - ale pamiętaj, aby użyć go w małym stężeniu, bo inaczej może Ci podrażnić skórę. Np. krem Benzacne 5%, kosztuje parę zł. Tylko uważaj na niego, bo tego typu kremy mogą odbarwić tkaniny, więc jeśli go używasz to dobrze umyj dłonie, żeby nie odbarwić ręcznika.

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
Mam jedno zastrzeżenie - Queen "Effaclar K bądź Hydraphase Legre SPF 15" zdecydowanie nie bądź! Jeśli Effelclar K to filtr koniecznie też i to wyższy niż 15! Filtry są drogie ale jest fajny filtr z Lirene, nie pamietam nazwy, żółta tubka spf 50 kosztuje coś koło 20 zł zobacz na KWC W ogóle niezależnie od tego czy stosujesz kwasy (czyli np Effeclar K, Lysanel itp które swoją drogą mi tylko zaszkodziły) to i tak filtr to zawsze dobre rozwiązanie - najlepiej na twarz, szyję, dekolt (jeśli masz odkryty) i coś o czym zapominamy - na dłonie! Odkryte niemal przez cały rok starzeją się niestety bardzo szybko.
Twoja kolejność jest właściwa A co do sztyftów na wypryski - ja używam punktowo antybiotyku od dermatologa i nawet to niektórych nie powstrzymuje dlatego nie bardzo wierze w te wszystkie punktowe kremiki i sztyfty. Ale wiadomo każda skóra reaguje inaczej
Owszem zgadzam się z Tobą. Kosmetyki, które poleciłam nie wykluczają siebie nawzajem, chodziło mi o ich działanie pielęgnacyjne. Dlatego po zdaniu z kremami napisałam o ochronie przeciwsłonecznej. Nie polecałam konkretnych kremów, gdyż w temacie ochrony SPF bardzo ciężko jest dobrać sobie odpowiedni krem, który spełni wymagania dla danej osoby. Jeśli chodzi o kremy przeciwsłoneczne, to jest to temat na długą dyskusję.
Przeprowadziłam długą rozmowę z moim dermatologiem i po analizie składu pani doktor stwierdziła, że przy Effaclar K (stosowanym tylko na noc - ja zawsze stosowałam go tylko na noc, na dzień wolę inne kremy) ochrona SPF 15 jest minimalną, która jest wystarczająca. Mam nadzieję, że dobrze mnie zrozumiesz. Ja używam filtru SPF 20, który na moje potrzeby jest wystarczający zimą oraz 30-40 latem. Jeszcze nigdy nie miałam tak jasnej i ładnej cery, więc wiem, że te filtry są dla mnie wystarczające.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489


Edytowane przez Queen
Czas edycji: 2010-03-14 o 21:34
Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując