Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-07-10, 08:20   #1184
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez boinnenazwybylyzajete Pokaż wiadomość
Staramy się codziennie z nim bawić i nie zauważyliśmy zależności, że zmęczony = nie wariuje w nocy. Może mieć to związek z upałem nie ukrywam, jest chłodniej to się bawi. Spróbujemy z nim wychodzić tylko najpierw musieliśmy go zaszczepić na wścieklizne chyba. Polecisz jakieś dobre szelki? Ze zwykłych, nawet ciasno zapiętych, cwaniak nam uciekał.

Ale czy dobrze rozumiem, że sugerujesz, że robi to z atencji? Nigdy tak o tym nie myślałam, jest z nami stosunkowo niedługo i nie sprawiał wcześniej podobnych problemów dlatego myślałam, że ma bardziej złożony problem.
Zastanawiamy się czasami nad drugim kotem, ale część ludzi nam odradza część poleca. Przynajmniej by się tak nie nudził.

Jeśli kot wychodzi w szelkach nie musisz go szczepić na wściekliznę.



Temperatura ma wpływ na zachowanie. Moje koty też więcej śpią jak jest gorąco. To jeszcze młody kocur. Potrzebuje dużo ruchu. Do 2-3 lat koty biegają jak szalone.



Nie twierdzę, że robi to celowo. Wydaje się, że ma jakiś problem behawioralny. Czytałam o kotach, które źle znoszą zamknięcie w domu i załatwiają się poza kuwetą. Jest to objaw kociej desperacji, nie złośliwości.

Jeśli zabawa i spacery nie pomogą spróbuj skontaktować się z behawiorystą.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując