Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy jecie zdrowo? Część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-04-21, 18:14   #62
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
No czasem pewne oznaki pojawiają się nawet przed 30. Do nich należy choćby siwienie włosów.
Nie rozumiem tego negowania zbadanych już i udokumentowanych procesów, dla mnie to jest właśnie terror młodości. Przypuszczam że ciężko jest takim osobom pogodzić się z pewnymi procesami i zjawiskami u siebie, jak staną się one także ich udziałem.
Po prostu uważam że twój wiek jest za młody na to by tak to klasyfikować, a że indywidualnie na coś się uskarżasz, to już niekoniecznie to samo.
Pisałaś wyżej że jak się coś zmienia to wynika to z tego że coś się pogorszyło. W odpowiedzi na tamto - raczej chodzi moim zdaniem o uświadomienie sobie że ciałko w którym mieszkasz ma ci wystarczyć na kilkadziesiąt czy tam sto kilkadziesiąt z założenia lat. Jeśli coś potrzebujesz wyeliminować to jesteś już na etapie leczyć nie zapobiegać.
Starzenie się związane jest z metabolizmem komórek, ich obumieraniem, powstawaniem coraz gorszej ich kopii i tak do ostatecznej śmierci komórkowej, dysfunkcji, i tu pojawia się po do drodze pojęcie telomerazy i to jest wiadome od wydaje mi się gdzieś tak 20 lat.
Nie wiem dlaczego skarżysz się na pogorszenie stanu zdrowia, może szwankuje ci jakiś narząd i przekłada się to na funkcjonowanie całości. Sporo osób na forum pisze o różnych problemach typu tarczyce, hormony. Ty piszesz o sobie że od dziecka miałaś problemy z mąką i tymi dziwnymi wzdęciami więc też jest to coś co masz od lat.
Za sport czy ogólnie przemodelowanie nawyków wzięłam się bo chciałam wyglądać lepiej, i z dzisiejszej perspektywy oceniam że wyszło lepiej niż nawet nie przypuszczałam, bo nie miałam o tym wiedzy i nawet nie myślałam o możliwych rezultatach.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-04-21 o 18:17
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując