Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy jecie zdrowo? Część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-04-21, 23:46   #78
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86732492]
Jesli o mnie chodzi, to ja mam dopiero 25 lat i akurat juz widze, ze moja twarz odrobine sie zmienila i nie jest taka, jak kiedy bylam 20-latka. Oczywiscie nie sa to jakies wielkie zmiany, ale wtedy np. moglam unosic brwi w zdziwieniu ile tylko chcialam a na czole nie pojawiala sie ani jedna zmarszczka. Za to teraz kiedy robie to samo rysuja mi sie 3 wyrazne zmarszczki, ktore pozostaja lekko widoczne nawet kiedy mam neutralny wyraz twarzy. To samo ze skora wokol oczu, no widze ze robia sie drobne zmarszczki. Jeszcze jakies 2 lata temu tego u siebie nie widzialam.
No nie wiem, jesli to nie sa jakies tam poczatki starzenia sie to nie wiem co to jest. I cwiczeniami raczej tego nie odwroce niestety... Jesli juz to lepsza pielegnacja, ktora zaczelam sie interesowac od niedawna.[COLOR="Silver"]
[/QUOTE]
To jest efekt napięcia mięśni. Azjatycki Cukier ma kilka artykułów / wideo o tym. Trzeba te mięśnie rozkurczyc i będzie lepiej (masaże, specjalne serum rozkurczajace mięśnie np sidmool)





Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale ja się nie skarżę na pogorszenie stanu zdrowia. Chodzę regularnie na badania i wyniki mam dobre. A tak BTW to u mnie jednym z badań screeningowych jest tzw. Check-up czyli badanie krwi i moczu, które jest za darmo od 35 r.ż., ciekawe dlaczego
To że potrzebuję regularnego snu i wyraźniej odczuwam mój wewnętrzny zegar to nie jest żadna choroba. To że potrzebuję po wstaniu rozgrzewki to też nie jest żadna choroba. Ani że skóra na łokciach i kolanach już nie jest taka gładka to też nie jest żadna choroba, podobnie jak to, że skóra nóg bez balsamu robi się przesuszona, a akurat o pielęgnację dbam i piję wystarczająco dużo płynów.
Nie mam też żadnego chronicznego zmęczenia, pewnie jakbym miała małe dzieci, to bym miała.
Na pewno ciało się jakoś tam starzeje, ale nastawienie też ma pewnie dużo do rzeczy.

Bo nastolatkowie np potrzebują dużo więcej snu (z wiekiem potrzebuje się przecież mniej snu). A przesuszenie skóry to myślę, że ma niewiele wspólnego z wiekiem niestety.

Na pewno traci się trochę mięśni z wiekiem, na pewno przez to pali się trochę mniej kcal. Na pewno wszystkie napięte mięśnie bez rozluźniania po tylu latach są widoczne bardziej (na twarzy np) i te lata się kumulują. Ale to nie są rzeczy, których nie da się zmienić (przykładem są kobiety, które w wieku lat 30+ wyglądały bardzo przeciętnie, a po 40 zbudowały super masę mięśniową albo Azjatycki Cukier, która pielęgnacją odwróciła wiele procesów "starzenia" na swojej twarzy).
To często po prostu kumulacja lat "zaniedbań"

Ale nastawianie i podejście na pewno jest kluczowe. Dziwi mnie trochę szukanie u siebie objawów starzenia w tak młodym wieku (nawet nie 40!)

P. S. Mam podobnie jak Ty - z tym zegarem, regularnym snem, łokciami i przesuszoną skórą wszędzie. A no i jeszcze mam sporo siwych włosów. A lat mam 29. Ale nie traktuję tego jako objawów starzenia
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2019-04-21 o 23:59
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując