Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czarny nalot na srebrnej bizuterii
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-24, 13:17   #6
xanthina
Zakorzenienie
 
Avatar xanthina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5 748
Dot.: Czarny nalot na srebrnej bizuterii

Cytat:
Napisane przez magda1200 Pokaż wiadomość
Do tej metody z folia dodaje się sody, a nie soli. Natomiast jeśli chodzi czarny nalot to bardzo dobrze sprawdza się specjalny płyn do srebra. Kupisz w każdym sklepie ze złotem/srebrem.
no właśnie większość osób twierdzi, że jednak sól...
zastanawiam się właśnie nad kupnem tego preparatu, ale wg mnie nie pomoże to na ten nalot, który pojawił się na mojej biżuterii...

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
najlepiej to dać biżuterię do złotnika, oni wtedy świetnie wyczyszczą .
Ostatnio TŻ zaniósł srebrny łańcuszek z krzyżykiem i za taką przyjemność zapłacił 27 zł, a efekt był świetny. Łańcuszek wygląda jak nowy
dużo... ciekawe czym oni czyszczą, pewnie płynem

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Spróbuj wyczyścić miękką szczoteczką i pastą do zębów.
próbowałam, nic to nie daje... pasta przynosi efekty, ale tylko gdy srebro jest takie zszarzałe... a u mnie pojawiło się coś jakby rdza

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
owijam łancuszek w folie, wrzucam do gotującej sie wody z sola i chwilke gotuje. Srebro wyglada jak nowe
boję się wypróbować tą metodę :P jesteś pewna, że po jakimś czasie nic się nie zacznie dziać z biżuterią? bo ja właśnie po tej folii i soli zniszczyłam całe swoje srebro... :/
xanthina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując