Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-25, 11:30   #89
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przeniesienie się po roku. Możliwe?

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
W dziekanacie niekoniecznie dowiesz się konkretów, może w ogóle się nic nie dowiesz.
Sama właśnie przeniosłam się na drugi rok wety na inną uczelnię i powiem szczerze sprawa jest skomplikowana:
po pierwsze najlepiej jakbyś zdała sesję już w czerwcu, uczelnie chętniej przyjmują takie osoby
po drugie brak warunków
po trzecie jak ktoś już napisał odpowiednia średnia, ale np u mnie nie była wymagana (może za trudny kierunek), ważne żeby był zaliczony rok
po czwarte odpowiednia ilość punktów do rekrutacji (w domyśle trzeba poprawić maturę) tak było np u mnie (poprawiałam jeden przedmiot będąc już na studiach)
po piąte mała ilość różnic programowych - zazwyczaj wszystko jest określone w statucie uczelni (różnice nie mogą przekraczać ileś tam punktów ects)
po szóste odpowiedni powód przenosin (często zaważa na przeniesieniu)

I mała rada: popytaj jak jest z przepisaniem przedmiotów które już zaliczyłaś, ja popełniłam ten błąd i nie dowiedziałam się a teraz mogę mieć problem (tj warunek) z przedmiotu który mam już zaliczony egzaminem.
weterynaria jest mocno specyficznym kierunkiem, więc nie wiem, czy jest sens się tym sugerować. a co uczelnia z wetą to inne podejście. taki wrocław np. nie bierze pod uwagę ilości punktów z rekrutacji czy średniej, a przenosiny są zazwyczaj we wrześniu, więc zdanie sesji w czerwcu nie ma znaczenia.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując