Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-22, 21:55   #198
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Szkoda, ze taki temat wyplynal tuz przed Swietami, kiedy to sporo Wizazanek nie zaglada juz na forum lub wyjechalo. Rachel, Tulip - to nie zarzut, tylko luzna uwaga.

Osobiscie sklonilabym sie do tego, co napisala Tymena.

Dlaczego? Ja naleze do tych z nas, ktorym nie podobaja sie zbytnio kilometrowe, kilkudniowe OT w watku Czym pachniesz. Dla mnie Perfumy to forum przede wszystkim hobbystyczne, przychodze tutaj, bo chce porozmawiac glownie o zapachach, chce poczytac o zapachach. Przyznaje, ze czasami trudno mi sie przebic przez kilka stron OT i nie odniesc sie do tego, co tam jest napisane. W wielu dyskusjach nie biore udzialu, bo uwazam, ze nie musze wypowiadac sie na kazdy temat, a poza tym nie mam na to ochoty. Czesto tego typu dyskusje sa powodem zlej atmosfery na forum, a ja przychodze sie tutaj glownie zrelaksowac i pogadac o tym, co mnie interesuje (czyli glownie o zapachach), a nie niepotrzebnie sie nakrecac.

Moim zdaniem stworzenie watku poswieconego wylacznie zapachom, testowaniu jest dobrym pomyslem. Byc moze wiecej wizazanek bedzie wpadac i juz bez skrepowania pisac czym pachnie, dzielic sie wrazeniami z testow itp, bez skrepowania, ze przerwie jakas aktualnie toczaca sie dyskusje.

Stworzenie typowo "Scent Bar'u", czyli plotkarskiej kawiarenki jest fajnym pomyslem. Widac, ze wiele osob ma ochote i potrzebe podzielic sie ploteczkami, problemami, przywitac sie, pozegnac, poprosic o trzymanie kciukow, poniewaz wie, ze spotka tam ludzi "znanych", lubianych, zyczliwych. Takie zwykle rozmowy o wszystkim i o niczym zblizaja niejako ludzi i milo jest wiedziec, ze ktos mysli o nas cieplo, trzyma kciuki, przysle wirtualnego calusa, gdy czujemy sie zle itp itd.

Rozumiem, ze wiele osob moze miec obawy, ze piszac w watku typowo plotkarskim wszystkie nasze wewnetrzne rozterki, wieksze i mniejsze problemy beda podane jakby na talerzu. Byc moze tak, ale z drugiej strony gdzies tam utona w watku miedzy dygresjami na temat pogody, bolu glowy, przeziebienia, czy planowanych zakupow itp. Poza tym ja mam swiadomosc, ze jest wiele osob, ktore czytaja aktualny plotkowy watek i np nie napisalo ani jednego slowa lub nie sa nawet zalogowanymi na Wizazu. Kazde slowo, ktore piszemu w sieci zostawia po nas trwaly slad.

Byc moze watek poswiecony tylko zapachom i tylko plotkom, to faktycznie dobry pomysl. Dla kazdego cos dobrego i dla tych, ktorzy wpadaja tu pogadac wylacznie o zapachach i dla tych, ktorzy przychodza tu glownie poplotkowac z grupa "znanych" osob. Jezeli ktos nie ma ochoty na czytanie nietematycznych wypowiedzi po prostu nie bedzie zagladal do "Scent Bar'u", a bedzie mogl wdac sie w dyskusje na temat zapachow w innym watku.

A byc moze sie myle, ale to moze wylacznie czas, ewentualnie kiedys, zweryfikowac....

Z drugiej strony, taki watek tylko i wylacznie czym pachniesz moze bylby takim sztucznym tworem, w ktorym nie byloby juz emocji, wrazen, prawdziwego zycia... Sama juz nie wiem...
Zbyt duzo mysli przelatuje mi przez glowe i mam w glowie niezly bigos

Za bezdyskusyjne uwazam to, ze watek plotkarski dla perfumomaniaczek powinien zostac tutaj, na Perfumach. Na innych forach takie watki istnieja, miewaja sie dobrze, mozna pogadac o wszystkim i o niczym, bo to jest wlasnie takie miejsce, aby ludzie zwiazani jedna pasja/problemem mogli pogadac o wszystkim o o niczym.
[/FONT]
Zgadzam się w zupełności

Czasem nie jestem w stanie przeczytać wszystkich OT i... mam wyrzuty sumienia, bo kogoś nie pocieszyłam, nie napisałam dobrego słowa
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora