Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-02-05, 14:23   #3
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Gumisiowa00 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnosnie zmiany tabletek.

Przez 2 lata bralam yasminelle ale przez narastajace bole glowy i pojawiajace sie nagle plamienia,zdecydowalam sie na zmiane. Pani Ginekolog przepisala mi tabletki belara i poinformowala mnie,ze aby zachowac ciągłość zabezpieczenia mam je wziac w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia. Tak tez zrobilam. W 4 dniu zazywania wspolzylam z moim tż. Przeczytalam wiele watkow i ulotke nowych tabletek. Wersji jest bardzo duzo,ze powinnam polaczyc opakowania( tak tez jest w ulotce) , ze przyjecie w 1 dniu krwawienia z odstawienia tez zapewnia ochrone oraz ze powinnam je przyjac po 7 dniowej przerwie. Zaczelam sie naprawde martwic gdy sprawdzilam,ze yasminell posiada 3mg/0.02mg a belara 2mg/0.03mg. Rozumiem ze przechodze z silniejszych na slabsze ? Czy jest mozliwosc ze ochrony nie posiadalam i moglismy wpasc ?
Przechodziłam z Microgynon 21 na Kontracept i robiłam tak, jak Ci zaleciła ginekolog. Zresztą takie było też zalecenie mojej ginekolog.
Kolejną zmianę tego typu miałam z Sidretelli 20 na Vines i zaleciła mi wtedy tak samo, ale pytałam, czy mogę połączyć, powiedziała, że tak i tak też zrobiłam.
Myślę, że oba przypadki są prawidłowe.
Co do 7-dniowej przerwy przy zmianie z silniejszym na słabsze - o takim zaleceniu nie słyszałam.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując