Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co robicie na obiad? - część XIX.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-14, 16:30   #3317
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Z tego co pamietam to tak, najpierw podsmazam kimchi, potem dorzucam ryz, mieszam wszystko razem i na wierzch jajo z plynnym zoltkiem Mozna posypac sezamem i szczypiorkiem.
A Dziekuje musze spróbować

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
[emoji16][emoji16][emoji16]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Ja robiłam ryz inaczej. Smażyłam suchy , a potem dusilam z woda i bulionem do miękkości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lulka Ja tak zawsze robie ryz do obiadu . Sposobu nauczyła mnie znajoma ktora mieszkała przez lata w Maroku. Najpierw ryz sie podsmaża na maśle a potem stopniowo zalewa bulionem zeby był kremowy . Jednak do tego Mojego wczorajszego ryżu sie raczej nie nadaje bo ten duszony sie lepi za bardzo. A Basmati gotowany metoda absorpcji jest idealnie sypki i swietnie sie nadaje do tego z warzywami .
Jesli chcesz ugotować Basmati idealnie sypki i suchy to podaje metodę na 200 g ryżu. Ryz odmierzasz i przelewasz woda zeby pozbyć sie skrobi. Zalewasz go 400 ml wody i gotujesz az zacznie bulgotać... kiedy bulgota zmniejszasz gaz na minimum i przykrywasz i 12 minut dokładnie odmierzasz . Po tym czasie masz idealnie ugotowany ryz na sypko metoda absorbcji wody
.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To bardziej jak risotto.
Tylko ze do risotto to musi byc ryz gruboziarnisty jednak.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora