Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Terminacja ciąży cz. 4
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-01-17, 20:31   #197
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Adamowa82 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Anka, przytulam Cię...[emoji813]️

Chciałam Wam tylko napisać, że przeżyłam chwilę grozy... Badania prenatalne- NT 3.4...

Lekarz powiedział, że to samo w sobie nie musi wcale oznaczać coś złego, ale w związku z tym musi dokladnie zbadać serce i przepływy. Dziecko nie współpracowało, w sumie spędziliśmy 5 godzin w klinice... Za którymś razem udało się obejrzeć i zbadać serce- nie ma fali wstecznej w przewodzie żylnym, nie ma wady AVSD, które bardzo często występują u płodów z ZD ( co chyba jest zgodne z prawdą, bo w poprzedniej ciąży było). Powiedział, że jest ok, niemniej z racji wieku, poszerzonego NT i poprzedniej wady genetycznej ryzyko 1:47....

Powiedział, że w związku z tym zaleca dodadkowe badania - amniopunkcję lub NIPT. Zdecydowaliśmy się na NIPT. Od razu w poniedziałek po badaniach prenatalnych miałam pobrana krew, dziś po 4 dniach wynik - PRAWIDŁOWY! oczekiwanie na wynik to koszmar- same to wiecie. Chociaż teraz czekałam chwilkę w porównaniu z poprzednią ciąża - 2 miesiące. Ale wtedy ryzyko było > 1:4, wszystkie markery, które świadczyły o ZD były, zarówno w USG jak i w biochemii, dlatego wtedy zdecydowaliśmy się na amnio, bo to było właściwe tylko potwierdzenie testu podwójnego.

Chciałam jeszcze napisać, że zaczęłam uczęszczać na terapie. Mimo, że szybko udało mi się zajść w ciążę, badania wskazują na to, że będzie dobrze, jestem pełna lękow i obaw, które bywa, zenie zdominują.

Zrobiłam to dla siebie i swojej rodziny
Cudownie że wynik prawidłowy. Dużo zdrówka i spokoju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując