Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-15, 11:50   #69
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Założyłam pierszy krążek przedwczoraj,jak narazie jest ok.Trochę jestem zaniepokojona informacjami jakie znalazłam:
Cytat:
trafiłam na jakieś angielskie forum dyskusyjne topix gdzie jest kilkaset wpisów kobiet, które, będąc zdrowe, młode i niepalące, przeszły zawały serca, zatory płucne i wylewy właśnie po NuvaRing. Podobno hormon, który jest w nich stosowany zwiększa dwukrotnie ryzyko zakrzepicy. Na forum wypowiadały się rodziny dziewczyn, które umarły, lub są sparaliżowane po wylewach - ich lekarze podobno stwierdzili, że to przez krążek. Podobno już w dwie godziny po założeniu może wywoływać silne migreny, bóle w nogach i kłopoty z oddychaniem. NIE WIEM NIESTETY, JAKI PROCENT UżYTKOWNICZEK MIAłO OBJAWY UBOCZNE, ANI JAKIE Są STATYSTYKI. NIE WIEM TEż NA ILE WIARYGODNE Są TE OPINIE. Ale jest tam też wpis zdrowej szesnastolatki, która po krótkim czasie stosowania NuvaRing musi przez pare miesięcy jeszcze brać środki przeciwzakrzepowe.
Cytat:
Z powodu zwiększonego ryzyka wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej oraz zakrzepicy podczas stosowania krążków dopochwowych, nie powinny być one zakładane u kobiet z wadami zastawkowymi serca oraz czynnikami ryzyka rozwinięcia zakrzepicy.
Cytat:
FDA ostrzega, że ze stosowanie NuvaRing może wiązać się z wystąpieniem krwawień między cyklami oraz plamieniami. Z badań przeprowadzonych w Kanadzie i USA na dużej grupie pacjentek (n=1 177) wynika, że u 7,2% do 11,7% pacjentek wystąpiły krwawienia lub plamienia. W dwóch innych badaniach stwierdzono krwawienia u 2,6% do 6,4% oraz 2,0% do 8,7% kobiet. We wszystkich trzech badaniach od 0,3% do 3,8% pacjentek nie miało krwawienia z odstawienia.

FDA zaleca, aby każde przedłużające się lub obfite krwawienie było zdiagnozowane, w celu wykluczenia rozrostu nowotworowego lub ciąży, a odpowiednie leczenie powinno zostać zastosowane w razie konieczności.
Co o tym myślicie?
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora