Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-09-07, 02:12   #9
MissLiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Chcę odstawić tabletki antykoncepcyjne, ale się boję

Witam
Na wstępie piszę, że to mój pierwszy raz na jakimkolwiek forum, więc jeśli coś robię nie tak, to proszę - wybaczcie, dajcie wskazówki.

Zdecydowałam się napisać tutaj, bo mam pewien dylemat.
Chcę odstawić tabletki antykoncepcyjne, ale się boję. Naczytałam się o problemach po ostawieniu m.in. trądziku, wypadaniu włosów, poddenerwowaniu itp.
Od dwóch lat biorę Yasminelle. Zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne po poradzie dermatologa - moim problemem był trądzik. Tabletki sprawiły, że teraz mam bardzo przyzwoitą cerę. Nie zauważyłam po nich żadnych skutków ubocznych, uważam, że są dobrze do mnie dobrane. Regularnie badam się u ginekologa - wszystko jest ok.
Chcę je jednak odstawić ze względu na nacisk mojego chłopaka - naczytał się w internecie o problemach z zajściem w ciążę przez tabletki itp.
Byłam skłonna je odstawić, ale po przeczytaniu relacji innych kobiet, przeraziłam się. Moje pytanie brzmi: czy za każdym razem po ostawieniu tabletek muszą pojawić się takie objawy (o których pisałam wyżej). I czy ze względu na to, że wcześniej zmagałam się z trądzikiem jest większe ryzyko, że po odstawieniu on się pojawi?
Zastanawiam się czy jest jakakolwiek nadzieja na to, że nie odczuję specjalnie odstawienia tabletek, czy mój los jest przesądzony i powinnam już nastawiać się na nawrót trądziku?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
MissLiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując