Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Piękna sylewetka do wakacji
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 21:15   #144
afryga
Raczkowanie
 
Avatar afryga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 231
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Idź z tym do lekarza, możesz mieć naprawdę jakiś poważny problem, a być może jakoś możesz temu przeciwdziałać. Mnie też swego czasu bolały kolana, ale chyba to wynikało z przerwy w ćwiczeniach. A może nie dość dobrze się rozgrzewasz? Może biegałaś na zimnie, od tego się też niszczą kolana. Ogólnie w pierwszy dzień ćwiczyć powinno się tylko 10 minut i co dziennie zwiększać ilość poświęcanego czasu. Czytałam, że jak ktoś ćwiczy raz w tygodniu, to lepiej sobie dla własnego zdrowia odpuścić.
Kolana bolą mnie tylko od biegania. Miałam z nim krótką przygodę w styczniu jeszcze przed mrozami. Ogólnie ćwiczę regularnie i dość intensywnie 4-5 razy w tygodniu od początku grudnia, więc do wysiłku byłam przyzwyczajona. Rozgrzewałam się tak jak na zajęciach fitness więc chyba dośc dobrze . Myślę, ze przyczyną może być bieganie po twardym podłożu. Mam zamiar przetestować tą teorię jak wieczory zrobią się jaśniejsze i będę mogła biega po łąkach i polach. Choc ogólnie do biegania mnie jakoś nie ciągnie, jest to dla mnie wysiłek zbyt monotonny. Wolę jazdę na rowerze.

Cytat:
Napisane przez Adriennne Pokaż wiadomość
Wiem, że płatki owsiane górskie są zdrowsze i mam zamiar je jeść ale miałam jeszcze w domu błyskawiczne więc albo owsianka, albo ciasta owsiane a opcja 2 to ogromna pokusa

Skończyłam na dziś jeść więc to mój jadłospis:

ŚNIADANIE 7.10
Owsianka z jabłkiem i rodzynkami
ŚN II 11.30
Sałatka z pomidora i sera feta + 2 tekturki z serkiem kanapkowym i jajkiem
OBIAD 16.40
2 kotleciki z tego przepisu https://wizaz.pl/kulinaria/przepis_widok.php?id=2194 (smażyłam na odrobinie oliwy z oliwek dodając jej co drugą porcje) 2 ziemniaczki, łyżka sałatki z buraków
PODWIECZOREK
KOLACJA 20.20
Jogurt +/- 200g z suszonymi śliwkami, nasionami słonecznika, migdałami i jabłkiem

afryga czy takie dodatki mogą być? Akurat to miałam w domu, ale jeśli to też się niezbyt nadaje (miałam wątpliwości co do migdałów) to zakupię co będzie trzeba tylko napisz proszę co będzie najlepsze

ćwiczenia: skakanka a jak nie mogłam to marsz dla uspokojenia oddechu - 30 minut + ćwiczenia na brzuch
Ciastka owsiane . Uwielbiam. Ale się wystrzegam
Wyszło, ze jestem dietetykiem . No więc dobrze.
Zacznijmy od owsianki. Jak najbardziej może być, dodatki super, migdały też, ale jest to raczej zestaw na śniadanie. Kolacja powinna być białkowa, a u ciebie same węglowodany. Na kolację zjedz raczej te migdały i pestki z serkiem wiejskim lub twarogiem, a owsiankę zajadaj rano bo da ci energię na cały dzień. No chyba, że przed kolacją intensywnie ćwiczyłaś. Wtedy węglowodany jak najbardziej wskazane.

Mam tez małe zastrzeżenie do tych twoich tekturek . Nie lepiej zjeść zamiast nich kromkę razowca czy pumpernikla? Dużo bardziej wartościowe i na dłużej syci.

Skoro wszyscy zamieszczają swoje jadłospisy, to ja też swój dorzucę.

Dzień zaczynam od wody z cytryną
7:00 owsianka (płatki, otręby pszenne i siemię lniane) na wodzie z serkiem wiejskim, gruszką i orzechami włoskimi
11:00 grahamka, serek wiejski z ogórkiem, papryką i pestkami słonecznika
14:00 mały jogurt naturalny (tu powinnam zjeść coś jeszcze, ale nie miałam czasu w pracy)
17:30 dwa gołąbki z sosem pomidorowym
Ćwiczenia - 1 i 2 poziom z "Schudnij z Jillian" Jeśli ktoś zna ten program to wie jak jest wyczerpujący. Tak się wypompowałam, że miałam mdłości.
21:00 musiałam doładować akumulatory więc zjadłam razowca z masłem orzechowym 95% i banana
Zaraz idę z psem i czeka mnie jeszcze hula hop.
afryga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując