Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-04, 21:18   #71
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Ło jejku, co za temat. Nie wiem dlaczego niektóre kobiety uważają, że wszystko im się należy za ładne oczy a cała reszta, niczym cnotki nie-wy-dymki, boją się dostać cokolwiek, co ma jakąś wartość materialną. Bo jak to przyjąć? Czy wypada?

W tym konkretnym przypadku facet oddaje coś, co jest mu już niepotrzebne, dla niego bez wartości. Skoro ma telefon na abonament, to zapewne każdy poprzedni dostawał od operatora za grosze lub kilkadziesiąt/kilkaset złotych, w każdym razie ułamek kwoty, która przeraża tak bardzo autorkę. Czego tu się bać, honorem unosić? Zupełnie nie rozumiem. On nie kupuje kolii z diamentami ale oddaje telefon, używany.

Natomiast dalej w temacie, jak drogie prezenty wypada przyjmować - takie, na które stać dobroczyńcę (a skoro daje to znaczy, że go stać) i które nie wiążą się z rewanżem - "darmowym tyłkiem".


jakbym miała niepotrzebny telefon, a mój TŻ jakiegoś starocia, i nie przyjąłby ode mnie tego telefonu, to bym pomyślałam, że ma coś z głową
nie ogarniam po co kobiety tak sobie komplikują życie, nie słyszałam jeszcze, żeby facet się zastanawiał czy przyjąć prezent () od swojej kobiety
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując