Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wrażenia z powrotu do Polski-dla byłych emigrantów
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 13:47   #50
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość
Trochę odbiegnę od tematu, masz rację, że zarobki w UK są nieporównywalne i ta pani z tutejszego marketu ma prawdopodobniej łatwiej niż ta w PL, ale czy to jest usprawiedliwienie? Czy tym można wszystko wyjaśniać? Był czas, kiedy w Polsce też zarabiałam niewiele, ale to nie była wina ludzi, z którymi się w pracy spotykałam, za niewielką pensję potrafiłam ludziom nieba przychylić, bo mi się chciało zrobić coś dla kogoś, mimo, że mogłam się ograniczyć do obowiązków i mieć wszystko gdzieś.
I druga sprawa, jeśli tej pani na kasie jest tak źle to dlaczego się nie przekwalifikuje? Ja nie mówię rzuci pracę i znajdzie inną, tylko dlaczego nie poświęci np weekendów na jakieś kursy (są przecież możliwości, które nie wymagają naszych funduszy) i dlaczego nie rozejrzy się za czymś nowym?
To też coś co mnie irytuje w PL, najłatwiej jest ponarzekać, postawić się w roli ofiary, zwalić winę na rząd (bo się należy a nie dali) i siedzieć nieszczęśliwym w domu, zazdroszcząc sąsiadom, którym się powiodło i życząc im z całego serca porażki.
Odnośnie pogrubionego akapitu. Za każda uczciwie i solidnie wykonywaną prace powinna być płaca zaspokajająca podstawowe potrzeby, umożliwiająca utrzymanie statystycznej rodzinie. W innym przypadku wszystkie kasjerki, pielęgniarki (ogólnie wykonujący kiepsko opłacane zawody) powinny się przekwalifikować. Tylko kto wtedy obsłuży nas w sklepie, szpitalu itd. Powiedzenie jak się im nie podoba niech zmienią zajęcie nie rozwiązuje problemu, bo na ich miejsce trafi kolejny człowiek z czasem coraz bardziej sfrustrowany i nieszczęśliwy, że pomimo rzetelnie wykonywanych obowiązków nie stać go na codzienne wydatki.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2011-09-20 o 13:48
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując