Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-04-08, 07:45   #682
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87732997]Włosi będą się powoli otwierać. Jeszcze w kwietniu mają ruszyć firmy, a w maju będą zdejmowanie obostrzeznia dla obywateli. Właśnie słyszałam w Polsat news. [/QUOTE]

Podobnie jak Norwegia: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...sem/?ref=kafle

I słyszałam, że podobno Niemcy też już coś tam planują jak wracać do normalności. Na razie to takie chyba plotki - jak wiele wiadomości w tym temacie - ale ich obecne obostrzenia są podobno ustalone do 19 kwietnia, więc możliwe, że później coś zaczną luzować. Nie zdziwiłabym się, bo jak kraj ma moce przerobowe na 50 tys testów dziennie a planuje jeszcze zwiększać tę liczbę, to pewnie ma też środki na zapewnienie ludziom warunków do bezpiecznego funkcjonowania.

Ale jak u nas będzie, to ciężko powiedzieć. Jesteśmy jednak biednym krajem, który jak widać nie potrafi zapewnić bezpiecznych warunków pracy dla samej służby zdrowia, a co dopiero dla reszty społeczeństwa. Mi też totalny lockdown na parę miesiecy nie wydaje się realny, jednak nakazywanie siedzenia w domu i wlepianie mandatów to na razie nasza jedyna strategia, więc nie widzę perspektyw na poprawę. Jak wyjdziemy bez zachowywania środków ostrożności to wszystko wróci.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora