Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Turcja - wątek zbiorczy cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 09:48   #42
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Ja bym chciała dodać coś od siebie

Kartę koniecznie weź, przecież to twoje jedyne zabezpieczenie jakby ci ktoś ukradł pieniądze. Poza tym wypłata z bankomatu opłaca się dużo bardziej niż wymiana w kantorze, zwłaszcza jeśli masz konto walutowe. Ale jak nie, to i tak się opłaca

Obsługa w dobrych hotelach nie kradnie.

No a co do bagażu - oczywiście, że lepiej zabezpieczyć. Nie przed kontrolą lotniska, bo oni jak muszą otworzyć, to muszą, ale to się baaardzo rzadko zdarza. Bagaż jest tylko prześwietlany, a dopiero gdy coś tam wzbudzi podejrzenia to otwierają, ale zawsze w twojej obecności. Te zabezpieczenia są raczej przed niekontrolowanym otwarciem się walizki podczas przerzucania itp, jak się coś rozpruje.
Jak leciałam z Kolumbii do Peru to moją koleżankę, już po odprawie, czekając przy bramce zawołali przez głośnik, przyszła ochrona lotniska i poprosili ją o otwarcie walizki, przeszukali przy niej, kulturalnie. Miała wszystko tak równo w kupki poskładane i kawę hermetycznie zapakowaną, więc wyglądało podejrzanie

Z drugiej strony innej mojej koleżance jak leciała z PL do Izraela rozwalili wszystko w walizce, o czym dowiedziała się, jak doleciała. A przedtem przesłuchiwali ją 3 godziny i zabronili wziąć bagażu podręcznego do samolotu. I sprawdzali laptopa Nie pytajcie dlaczego, jak ja leciałam tam kiedyś (notabene z tą samą koleżanką) to takiej hecy nie było.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując