Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ślub bez wesela -czy wypada prosić o pieniądze?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-30, 14:29   #81
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Ślub bez wesela -czy wypada prosić o pieniądze?

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Co do tego wątku to się zgodzę.
Z tym totolotkiem nie - po pierwsze dlatego, że młodzi chcą może odciążyć gości weselnych, licząc się z tym, że totolotek jest tańszy od bukietu kwiatów. Po drugie - na wygraną na pewno nie liczą, bo szansa jest praktycznie zerowa. Po trzecie - trochę wieje mi to zazdrością z Twojej strony: "kupię im totolotka, oddam swój los szczęścia, Boże kochany, a jeśli wygrają?!"
Ja byłam na weselu, gdzie młodzi prosili o totolotka zamiast kwiatów - bardzo spoko odebrane. Na drugim proszenie o dobre wino zamiast kwiatów - raczej słabe.
Naprawde wierzysz w to, że młodzi chcąc totolotka mają na myśli odciązenie gości, bo kwiatki są droższe? Gdyby tak było to czemu np. nie poproszą o nie wiem żarówke (głupi przykład, ale właśnie patrze na lampkę ). Nie ważne o co, ale coś co kosztuje pare groszy. Ja nawet rozmawiałam z kuzynką odnośnie tego i sama mi powiedziała - a po co mi kwiatki, zwiędną zaraz a tak to może i coś wygram. Mówiła to z wielkim bananem na twarzy. P czywiście, że chodzi o kaskę, kaskę - bo a nóż się uda
Co do zazdrości, wiesz nie będe udawać poprawności i udawać, nie chodzi tyle o zazdrość co po prostu o to, że ja nie chce oddać komuś czegoś takiego. Można udawać, że kogoś to nie rusza, może i to jest taka poprawna postawa. Jednak nie wierze w to, że jesli ktoś kupiłby losa komuś i ta osoba wygrałaby fortune to by tego pierwszego się skręciło z nerwów. Ja tam wole trzymać swoje szczęście w swoich rękach
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując