Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-22, 20:01   #21
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Dzięki Jagoda, temu Ispagulowi też się przyjrzę
[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4988369 0]Ten preparat nie działa przeczyszczająco tylko reguluje wypróżnienia i konsystencję kupy, zalecają go też przy szczelinie właśnie. Używałam go kiedyś regularnie przez kilka miesięcy, odstawiłam i nie było problemu. Spróbuj, nie jest drogi.
No tak, chodzi o skłonności. A powiedz, nie masz przy okazji jakichś problemów ginekologicznych, jakich infekcji przewlekłych ? Dobrze by było jakby Ci np. ginekolog pobrał wymaz z odbytu w kierunku bakterii (salmonella, shigella, yersinia, aeromonas, plesiomonas - standardowo to się bada) i grzybów. Czasem szczelina robi się na tle przewlekłego zapalenia okolic i kanału odbytu.
Przydałoby się zrobić rektoskopię, samo badanie palcem to trochę mało. No, ale trafić na wnikliwego lekarza to cud, wielu lubi wierzyć, że choroby biorą się bez przyczyny.[/QUOTE]
Grzybicę pochwy miałam raz w życiu, wyleczyłam się z tego - brałam leki doustne, więc powinno być ok także z odbytem (badałam się i jestem czysta). Wcześniej brałam 3 antybiotyki, w tym jakieś o szerokim spektrum, więc powinno wybić przynajmniej część bakterii.

Myślę, że nie ma co się doszukiwać głębszej przyczyny. Zamieszkałam z siostrą i moje odżywianie zmieniło się na węglowodanowo-słodyczowe. Dużo jadłam i często chodziłam do WC. Już wtedy miałam krew na papierze. Do tego w ten weekend ostro popłynęłam z czekoladą i zapiekankami (pożegnanie z niezdrowym żarciem, niezbyt mądre jak widać), a poza tym mało piłam (jakoś mi się nie chciało i stwierdziłam, że jak się organizm nie domaga, to nie będę pić na siłę ) - i taki skutek.

Niby się zapisałam na badanie anoskopowe (nie wiem czym się różni rektoskopowe?), ale w końcu był ten palec tylko i dobrze, bo sam palec już bolał i lekarz od razu wyczuł szczelinę i zauważył krew. Poza tym na stolcu jest pasek krwi wzdłuż - właśnie od tej szczeliny...
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując