Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olimpiada Języka Polskiego i Literatury
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-08-27, 18:50   #2
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
Szukałam przez wyszukiwarkę, ale nic nie znalazłam, jedynie parę postów w jednym z wątków maturzystek. Przechodzę jednak do sedna: czy są na Wizażu dziewczyny, które w ostatnich latach brały udział (albo mają zamiar wziąć udział) w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego? Jakie są Wasze doświadczenia? Polonistka wspomniała mi o tym w marcu, jakoś potem zapomniałam, ale słyszałam, ze osoby umiejące pisać, mające dobry styl i lubiące czytać łatwiej odniosą sukces na Olimpiadzie niż na maturze rozszerzonej z polskiego, a właśnie na tym przedmiocie zależy mi szczególnie (cel: japonistyka). Wybrałam już temat i przeczytałam lektury (literatury przedmiotu nawet nie ruszyłam, trudno dostępne pozycje, niestety), ale myślę, że dałabym sobie radę. Co o tym myślicie i jakie macie doświadczenia na tym polu? Dodam, że polonistkę mam taką raczej niewspółpracującą, więc pewnie większości jej zadań będę musiała podjąć się sama, jeśli się zdecyduję. Bardzo mi zależy, ale z drugiej strony... hmmm... Będę wdzięczna za każdą informację.
Jedyne co Ci mogę doradzić, to aby startować w olimpiadzie w drugiej klasie. Wielu nauczycieli mówi że to najlepszy okres. Możesz się jej poświęcić, bo nie goni Cię matura, a nie oszukujmy nauka na olimpiadę i maturę to inne rzeczy. Ale tak czy siak, spróbować warto, a nóż a widelec. Życzę powodzenia
organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując