Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ROSYJSKI!- nauka :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-03, 23:05   #48
Cada
Raczkowanie
 
Avatar Cada
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Opole/Częstochowa
Wiadomości: 446
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Priwiet diewuszki! odświeżam wątek rosyjskiego chciałam się uczyć już rok temu w wakacje. Zaczęłam od cyrylicy, jednak nie potrafiłam się jej nauczyć parę tygodni temu postanowiłam jednak się spiąć i tak długo pisałam literki, aż się nauczyłam (teraz mam tylko problem, jak jest np. tekst pisany ręcznie, a nie drukowane, i wszystko wygląda jak jeden wielki szlaczek, to nie potrafię odróżnić liter ). Aktualnie korzystam ze starej książki z biblioteki ( z 1976 roku) ''Język rosyjski dla początkujących''. Znam kilka słówek i nawet płynnie czytam tekst. Największy problem mam z tym akcentem nieszczęsnym...nie potrafię pojąć, dlaczego czasami zamiast ''o'' czytamy ''a'' np. tablica w szkole 'docka', czytamy ''daśka'' O.o

A u was, jak idzie nauka?
Cześć Ja uczę się rosyjskiego już rok. Idzie mi nadzwyczaj dobrze, ponieważ jestem na właśnie takich studiach językowych (rosyjski + angielski). Co do akcentów to wiem że to najstraszniejsze, przynajmniej dla mnie. Miałam fonetykę rosyjską przez dwa semestry i dochodzę do wniosku, że prawie niemożliwe jest nauczenie się wymowy samodzielnie. Chyba że załatwisz sobie nativa który będzie Cię słuchał Ogólnie polecam poczytać o fonetyce rosyjskiej i jeżeli chcesz ( i jeżeli znajdę) mogę Ci wysłać takie materiały . Jeżeli chcesz płynnie posługiwać się pisemną cyrylicą, musisz dużo, dużo, duuuuuuużo pisać. Na początku będzie trudno, literki będą koślawe, ale z czasem wyrobisz sobie charakter pisma. Najlepiej do tego nadaje się układanie zdań. Na moim kierunku już po 3 miesiącach nauki, prowadząca kazała nam układać zdania . Nie było łatwo sprawdzać każde słowo w słowniku, i na 10 zdań mieć 5 minut, ale teraz jak najbardziej możemy jej za to podziękować . Dużo czytaj i pisz a szybko opanujesz podstawę.

Ps. Prawdopodobnie słowo tablica czyta się 'DaskA' , ale mogę się mylić. Jeżeli tak, proszę, poprawcie mnie (nieakcentowane 'o' czytamy jako 'a')
__________________
Angielski
Hiszpański
Rosyjski

Arabski




Edytowane przez Cada
Czas edycji: 2013-08-03 o 23:07
Cada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując