Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-09-19, 17:24   #2732
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Zdziwiłam się dzisiaj niesamowicie. Ja wiem, że różnice cenowe w sklepach w dużych i małych miastach są duże. Od kilku dni nosiłam się z zamiarem kupna nowych okularow. W Kielcach ceny za okulary (badanie + oprawki + szkła + fotochrom + wycienienie szkieł) nie schodziły poniżej 1200-1400 zł. Np. Jedno wycienione szkło z fotochromem - 450 zł. Dwa, czyli 900, oprawka tak 350-390 + często badanie dodatkowo płatne. Stwierdziłam, że zanim się zdecyduje pojadę do swojego miasta rodzinnego, gdzie zawsze robiłam okulary - za wszystko (oprawki, badanie, szkła z bajerami) wyszło mi 550 zł [emoji23][emoji23][emoji23]
Fakt, że ceny okularów potrafią być bardzo zróżnicowane - w swoim rodzinnym mieście byłam w stanie za 350-400 ogarnąć całe okulary, w Poznaniu, zakładając podobne parametry, to raczej ta kwota razy dwa (albo więcej). Przynajmniej w sieciówkach, bo w małych optykach ceny bywają znacznie niższe.
Ale też pytanie, czy porównujemy cenę okularów że szkłami o identycznych właściwościach. Bo wycienione mogą być w bardzo różnym stopniu, do tego dochodzi kwestia różnych powłok (o których przeciętny użytkownik może mieć znikome pojęcie) [emoji6] Na cenę będzie mieć też wpływ producent (co jest też powiązane z jakością).
A płatne badanie jest dla mnie raczej normą niż wyjątkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora