Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-10-10, 17:00   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałbym zacząć bardziej profesjonalnie zadbać o swoją cerę, już teraz zadbać o skórę twarzy i jej wygląd w przyszłości

W tym roku stuknie mi 28 lat, postanowiłem zabrać się na poważnie za pielęgnacje z mocnym naciskiem na zachowanie dobrego wyglądu. Aktualnie używam żelu Nivea do mycia twarzy (cera mieszana i tłusta) oraz zwykłego kremu Nivea Men.

W przypadku wdrożenia tego planu w życie powinienem udać się na jakieś badanie skóry, co pozwoli precyzyjniej dobrać kosmetyk?

Czy w moim wieku można zacząć używać serum?
Masz jakieś problemy ze skórą czy Twoim celem jest profilaktyka?
Jaki masz rodzaj skóry? Skłonność do przetłuszczania się, przesuszania?

Jeśli masz cerę normalną, bez większych problemów, to najlepszą profilaktyką ani-age będą filtry przeciwsłoneczne, nie tylko latem, ale przez cały rok (ze względu na promieniowanie UVA, które przyśpiesza starzenie skóry i działa każdego dnia tak latem jak zimą).

Kolejna sprawa to wypracowanie sobie rozsądnej pielęgnacji bez skrajności typu mycie agresywnym żelem/mydłem i zostawianie skóry bez niczego do skrajności typu codziennie peeling, maseczka i kilkanaście produktów na raz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując