Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rodzina - żal post
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-22, 21:55   #83
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Rodzina - żal post

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Tak szczerze to jako kierowca, który do niedawna jeździł czołgiem/ autem terenowym/ SUVem prestiżowej marki osobiście poczułam się urażona Twoim postem i generalizacją, którą stworzyłaś o kierowcach takich aut. NIGDY nie zdarzyło mi się nie przepuścić pieszego przy przejściu lub zatrzymywać go swoim WIELKIM autem na przejściu i wymuszać pierwszeństwo kosztem zdrowia i życia człowieka.

Ja serio nie mam pojęcia, gdzie Ty mieszkasz bo tam, gdzie ja mieszkam kierowcy na ogół zatrzymują się przed pasami, by przepuszczać pieszych (istnieniu buraków za kierownicą nie przeczę ale są oni w zdecydowanej mniejszości).
Byłam parę razy za granicą, mam na myśli akurat Hiszpanię, i tam wystarczy podejść do pasów a auto staje. W Polsce tego się praktycznie nie spotyka. Oczywiście nie robią tak tylko kierowcy SUVów. Chociaż ostatnie dni spotkało mnie to. Nie będę jednak dyskryminować i jeśli cię to pocieszy, to praktycznie wszyscy kierowcy u nas tak robią. Widzę co się dzieje i jak jestem akurat na pieszo to boję się o swoje życie, bo nie zdążę uciec. Niedawno zresztą opublikowano raport z którego wynika że kierowcy notorycznie przekraczają dopuszczalną prędkość przed przejściami dla pieszych. To mówi samo za siebie. Chodzisz dużo na pieszo? Może w ogóle nie wiesz jak to jest jak przekraczasz 10+ przejść dziennie i co chwila obawiasz się że jak nie spojrzysz to auto zza zielonej strzałki albo na przejściu bez świateł wjedzie w ciebie, bo powinnaś się przecież zatrzymać. Mogę zrobić jutro taki eksperyment i opowiem ci wieczorem jutro na ile przejść dla pieszych bez świateł samochód mi się zatrzymał. Czeka mnie sporo świateł jutro gdyż będę pokonywać kilkadziesiąt kilometrów pieszo i na rowerze (dzień jak co dzień).
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując