Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rodzina - żal post
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-22, 23:24   #89
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Rodzina - żal post

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
To sobie wrzucaj. Oczywiście wszyscy się rzucą bo już wiem co w internecie wypisuje się o rowerzystkach/ach. Zdarzyło mi się śledzić komentarze na facebooku. Widzę co się dzieje codziennie na drogach, auta jeżdżą jak chcą bo są większe. Ja dbam o swoje bezpieczeństwo bo to jest dla mnie najważniejsze, ale jeśli ma dojść do wypadku to zawsze winny jest samochód (winny jest ten, kto prowadzi większą/niebezpieczniejszą maszynę) i tak musi być. Analogicznie jeśli jadę po chodniku i potrącę pieszą/pieszego to ja jestem winna. I nie wiem co masz na myśli bo przecież wyraźnie pisałam że nie wjeżdżam znienacka na przejścia i jestem ostrożna (dla własnego bezpieczeństwa oczywiście), ale jeśli auto mnie potrąci to wina kierowczyni/kierowcy.
Co ja w ogóle czytam. Czyli jak pędzę 200 km/h na niemieckiej autostradzie (bo mogę) dużym SUV-em i starsza pani prowadząca Smarta postanowi nagle pocałować swoim bagażnikiem moją maskownicę, bo nie spojrzała w lusterko i zajechała mi drogę, to rozumiem, że według twojej logiki to też moja wina? Albo kiedy pijany student nagle wyskoczy mi z krzaków pod koła, mimo że jechałem zgodnie z przepisami? To chyba jeden z tych momentów, kiedy w podzięce wypada napisać, że wizaż óczy.

No i jeszcze ta kierowczyni i świadkinia. Co ci ten biedny polski język zrobił, że się nad nim tak okrutnie znęcasz?

W ogóle latacie samolotami? Bo jeśli tak, to już jeden lot z Polski do Egiptu zżera więcej paliwa, niż ja będę w stanie zużyć jazdą samochodem przez wiele lat; a spaliny wyrzucane za pośrednictwem tego rodzaju transportu dodatkowo dostają się do wyższych warstw atmosfery, które są rzadsze, przez co szkodliwe substancje znacznie dłużej się w nich utrzymują i są jeszcze niebezpieczniejsze dla środowiska. No jakoś nigdy nie słyszę o bojkotowaniu linii lotniczych – zawsze najbardziej winni są ci źli kierowcy i ich nikczemne maszyny. Czepianie się pojedynczych kierowców, że nie dbają o środowisko to jakiś nieśmieszny żart, tym bardziej teraz, kiedy coraz więcej osób decyduje się na hybrydy, a za jakiś czas – zacznie również na samochody elektryczne. No i prowadzenie samochodu jest cholernie przyjemne.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując