Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wybór kierunku w liceum
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-05-17, 22:19   #22
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Wybór kierunku w liceum

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jest to jakieś rozwiązanie. U mnie w humanistycznej też w niewielkiej mieścinie jeden kolega zdawał rozszerzenie z matmy, chodził po prostu na część zajęć z matematyczną i to nie był problem. Zdał chyba nieźle, bo poszedł na informatykę na polibudę.

Pożycz sobie chociaż jakieś samouczki z biblioteki albo ściągnij z neta (na youtube są też takie podstawowe lekcje) i zobacz, czy te języki Ci podejdą. Bo one niby też są germańskie, ale o ile angielski lubię, o tyle skandynawskie mnie bolą. A język też trzeba lubić. A nuż bardziej Ci się spodoba jakiś mandaryński.

Ale w Warszawie skandynawistyka jest tylko na SWPS. Stać Cię? Tam czesne będzie wynosiło pewnie jakieś 900 zł. Publicznie to tylko UAM w Poznaniu i UG w Gdańsku.
W moim liceum była możliwość w szczególnych przypadkach zapisanie się na inne rozszerzenie w 3 klasie i nieuczęszczanie na rozszerzenie przedmiotu, którego nie chciało się zdawać, a na który większość klasy chodziła. Trzeba było mieć po prostu dwa rozszerzone przedmioty obowiązkowo, no i czasem niestety były okienka albo było się dość długo w szkole

To było podczas starego programu nauczania, z tego, co wiem, pózniej była jeszcze większa dowolność i oczywiście zapisywało się już od 2 klasy.

Jedna dziewczyna zdecydowała się na zdawanie matematyki rozszerzonej, ale coś jej nie pasowało i chodziła z nami na podstawę, nauczycielka jej pomagała, dawała jej rady, inne zadania, inne sprawdziany, chyba była możliwość na uczęszczanie na dodatkowe zajęcia (z każdego przedmiotu były niby "koła", teoretycznie przygotowywały do olimpiad, ale zawsze można było chodzić bez brania udziału w olimpiadzie, posłuchać, porobić zadania, skonsultować się)

Zorientuj się, jak jest w tej szkole, może też daje jakieś możliwości
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując