Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-13, 10:01   #2198
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Jeśli jesteś tylko pod opieką internisty to trochę słabo. Jeśli chodzi o trądzik, to powinien dojść ginekolog, endokrynolog i dermatolog. Z mojego doświadczenia wynika, że lekarze rodzinni maja ograniczona wiedzę w tych kierunkach i często mogą przeoczyć różne zależności.

Miesiączka mogła zniknąć z różnych powodów. Warto pójść do ginekologa, jeśli okres spóźnia się dwa tygodnie.

Trzymaj rękę na pulsie. Nie polegałabym tylko na lekarzu rodzinnym.
Dziękuję za zainteresowanie.
Do lekarza rodzinnego poszłam jedynie z wynikami krwi i moczu. Wyniki badań hormonalnych konsultowałam z kilkoma innymi lekarzami i każdy uznał, że lekko zawyżony testosteron wcale nie oznacza zaburzeń. Jednak nie przeczę, że od tego czasu moje hormony są w normie.

Do różnych dermatologów chodzę od kilku lat, w tym tygodniu mam wizytę u kolejnego, a lekarz przyjmujący mnie na NFZ proponuje izotretynoinę. Nie jestem i nigdy nie byłam pod stałą opieką ginekologa, gdyż nie miałam takiej potrzeby. W mojej przychodni, gdzie przyjmują ginekolodzy, nie ma nawet możliwości zrobić USG "od ręki", trzeba się pisać w kolejkę i iść na to badanie do szpitala obok, gdzie mają sprzęt. Można dostać kręćka, a ja, niestety, nie jestem w stanie ot tak sobie wydać pieniędzy na prywatną wizytę. Tym bardziej, że wydaję fortunę na dermatologów i różne specyfiki mające mi pomóc z trądzikiem.

Myślę, że poczekam jeszcze kilka dni albo tydzień i wtedy pójdę do ginekologa.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując