Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze sposoby nauki języków obcych :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-28, 16:01   #34
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Skarbnica wiedzy-nasze metody nauki, bez komentowania

Hey!

Chciałabym aby w tym wątku pojawiły się metody nauki jakie wy stosujecie. Jednak aby nie był to temat jak milion podobnych wpisujmy tylko metodę, ale nie komentujmy innych i nie zadajemy pytań w stylu "a co polecacie do nauki gramatyki, jakie podręczniki"

Czasami trudno przekopać się przez inne wątki by znaleźć jakąś inspiracje bo postów jest za wiele, luźne pogawętki dlatego tutaj chciałabym stworzyć taką skarbnicę wiedzy, porad, sposobów.

Dla dobrego przykładu zacznę od siebie.

Słówka:
1. Wyszukuję z książek, tego co akurat oglądam (czasami specjalnie włączam napisy by lepiej wychwycić te słowa co nie znam)
2. Tworzę z nimi opowiadania (czasami)
3. Zawsze wpisuję do Google App- English Vocabulary i powtarzam kilka naście razy przez kilka dni (system powtórek plus nowe słowa)
4. Ograniczam się do 10 dziennie
5. Używam języka na codzień i używam nowych słów na codzień by nie zapomnić- rozmowa z native speakerami
6. Wsłuchuje się w piosenki i staram się zrozumieć, śpiewam je

Gramatyka
1. Nie ucze się wcale, ale jak już to rozpisuje na czynniki pierwsze i zazwyczaj rozpisany czas mam na kilka stron w zeszycie. Tak jednego czasu.
2. Do tego przykłady, przykłady i jeszcze raz przykłady
3. Zaglądam do tych czasów gdy czuję, że coś mi ucieka mam trudność z wyrażeniem myśli.
4. Robię porównania np: czasów przeszłych pomiędzy sobą- rozrysowuję sobie
5. Nie znam nazw czasów

Jakie Wy macie metody?
Napisałam krótko bo metod znam więcej jednak najpierw bym chciała was podczytać i zobaczyć czy zrozumieliście mój przekaz.

Nie piszcze mi proszę, że były podobne wątki z metodami. Wątek umrze śmiercią naturalną jeżeli faktycznie nie będzie nikomu potrzebny. Po za tym jeżeli się przyjmie to zawsze można go podpiąć i będzie skarbnicą wiedzy.

Podzielmy się tym co nam pomaga!
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując