Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Endometrioza - wątek zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-10-08, 21:08   #59
sonia1981
Raczkowanie
 
Avatar sonia1981
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 410
Cool Dot.: endometrioza

Cytat:
Napisane przez Nusia22 Pokaż wiadomość
Witam Panie Doktorze
Dwa miesiace temu mialam operacje (laparoskopie) gdyż stwierdzono u mnie endometriozę, oprocz tego mialam luskanie torbieli (na lewym jajniki 8 cm a na prawym dwa po 2,5 cm) oprocz tego mialam bardzo liczne zrosty (baaardzo - jak to moj lekarz powiedzial ze wszytskim co sie dalo). W dniu operacji dostalam zastrzyk depo-provere(150 mg/ml) ktory mial przychamowac rozrost endometriozy, lecz po miesiacu na wizycie kontrolnej okazalo sie ze sa nowe ogniska endometriozy oraz nowe torbiele na jajnikach. Wiec lekarz zadecydowal i dostalam ponownie zastrzyk depo-provery tylko tym razem 500 mg/ml.Mialam nadzieje ze to pomoze lecz niestety okazalo sie ze sa jeszcze inne ogniska endometriozy , a jeden torbiel urusl a drugi jest mniej wiecej taki sam. Czekam teraz na kolejna laparoskopie, podobno najlepsza metoda na ta okropna chorobe jest ciaza, lekarz kazal probowac .....ale tu jest jeden problem i pytanie jezeli dostalam tak duza dawke tego zastzyku to jak dlugo musze czekac na powrot plodnosci???Jestem jeszcze mloda osoba ale dziecko jest dla mnie najwazniejsze.
Dziewczyny czy któraz z Was używala może depo-provere w zwiazku z endometrioza?
Czekam na jakiekolwiek informacje.
W zeszlym tygodniu dowiedzialam sie, ze musze poddac sie zabiegowi laparoskopii bo mam podejrzenie endometriozy, troszke poczytalam sobie w internecie i wiem, ze jest to cos powaznego. Jestem zalamana, bo od 9 miesiecy staramy sie z mezem o dziecko, a to nam uniemozliwia. Moje pytanie brzmi: jaka jest szansa na zajscie w ciaze po tym zabiegu?? Nusia czy lekarz Ci mowil, ze mozesz miec jakies z tym problemy?? Moja Pani Doktotr powiedziala, ze do 3 miesiecy zazwyczaj powinno sie zajsc w ciaze, ale ja sie martiwe, ze nie bede mogła. Proszę o odpowiedź jesli to mozliwe!! Pozdrawiam!!!
sonia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując