Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wrażenia z powrotu do Polski-dla byłych emigrantów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-28, 00:55   #81
alex2903
Raczkowanie
 
Avatar alex2903
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wroclaw/Northern Ireland
Wiadomości: 65
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

czytam i czytam i dochodze do pewnych wnioskow,ze niestety ale nikt nikomu nie dogodzi zarowno czy to w uk czy w pl.
Kazdy ma w swoim zyciu ma inne priorytety, upodobania i calkiem czegos innego chce od zycia.
Nie wrocilam jeszcze do kraju ale chcialabym.
Ja mieszkam w uk od ponad 5 lat, obecnie jestem na macierzynskim i jak patrze z perspektywy czasu na to wszystko to owszem pieniadze zaoszczedzilam, jezyk podszkolima ale mialam tego pecha ze zawsze trafilam sie ktos z pl i jeszcze nie chcial chociazby probowc mowic po ang.nie wazne czy dobrze czy zle.
Ja niestety tesknie za pl i chcialabym wrocic (maz nie),tesknie za rodzina, za swietami spedzonymi razem, za swietowniem urodzin bratanicy czy bratanka. Niestety moja mama czesto choruje i to tez mnie doprowadza do skrajnych mysli o powrocie.
Owszem powroty zawsze sa trudne i ciezko jest sie znalezc w nowej rzeczywistosci po miesiacach czy latach i zawsze jak bedze cos zle sie dzialo bedac w pl bedzie sie porownywac do kraju z ktorego sie wyjechalo ...a tam to bylo tak, a tam to bylo dobrze czy lepiej.
Jest to normalne i wiem,ze ja tez bym tak narzekala ale nie ma recepty na to- czasami tzreba polozyc wszystko na jedna karte a jak sie nie uklada to zostaje wracac spowrotem.
Owszem to,ze ludzie w pl malo sie usmiechaja i zadko kiedy zdarza sie aby ktos zagadal na przystanku to jest nasz duzy minus. W uk polubilam to poprostu.

Bedac w uk od 5 lat tez mam duzo rzeczy , ktore mnie wkurzaja ( uk nie jest takie idealne dla mnie
np. pogoda-ciagla jesien, to ze bedac na macierzynskim dostaje te same pieniadze co kobieta, ktora wogole nie pracowala i nawet nie ma zamiaru isc o pracy, tyczy sie to zarowno rodakow jak i tutejszych.
Na sluzbe zdrowia nie moge narzekac wogole, urodzilam tutaj corke i to jak przebiegal caly moj pobyt w szpitalu od poczatku do konca wywarl na mnie duze wrazenie.
Nie rozumiem ich aby dziecko do chyba 11-12 roku zycia nie moglo zostac samo w domu, czy ciagle odbieranie ze szkoly , no jakas paranoja, ja pracowac, no wlasnie dlatego u nich te prace na kilka godzin

Ostatnio bylamw pl az 2 m-ce, czulam sie dobrze ale niepewnosc pracy w dzisiejszych czasach tez odstrasza mnie od powrotu do kraju. Skonczylam studia, w uk nie pracowalam w zawodzie ale w pl przed wyjazdem tak. Nie wiem czy bym wogole znalazlabym prace po przerwie 5 letniej(teraz bedzie jeszze sie wydluzac bo mam male dziecko). ciagnie mnie do pl ale obawa przed nie znalezieniem pracy mnie przeraza, owszem tutaj mozemy zyc z pensji meza jak nie wroce do pracy i dalibysmy rade plus jakies taksy.
Po powrocie do pl trzeba zaczyac wszystko od poczatku a i tak nie wiadomo czy wyjdzie.
Jedyny plus to,ze rodzice mogliby pilnowac dziecko a ja z mezem szukac intensywnie pracy a tutaj w uk znowu z kim zostawie dziecko do zlobka oddac takiego maluszka? W pl jeszcze mozna na kogos liczy na jakas pomoc a tutaj? dlatego ja osobiscie rozpatruje powrot do pl, jak bedzie z praca to bedzie, moze tzeba bedzie wracac na wyspe ale to, ze ludzie w pl mniej okazuja pozytywna energie to nie jest to dla mnie powod aby siedziec tutaj, poprostu zbedny dodatek bo to ze ludzie tutaj usmiecha sie to nie jest to z wielkiej zyczliwosci czy checi pogadania ale ich mentalosc poprostu jest taka, 15 razy na dzien pytac sie >jak sie masz<co mnie doprowadzalo osobiscie do furii. Przynajmnie teraz bedac w domu nie musze tego wysluchiwac hihih

co do szukania pracy i trakowania w pl to >lamia1980< ma 100% racji, tez tak malam jak szukalam pierwszej pracy, nawet za darmo nikt nie chcial przyjac abym tylko mogla wpisac,ze mam doswiadczenie. Tutaj w uk na pewno pod tym wzgledem jest latwiej a przynajmniej jesli nawet pracuje sie nie w swoim zawodzie to inaczej(lepiej) jest sie traktowanym w pracy.
alex2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując