Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - zanim siegniesz po mieso...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-19, 16:35   #22
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: zanim siegniesz po mieso...

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Poinformuj sie i zobaczysz ze dla dobra wlasnego zdrowia dobrze jest przestac jesc mieso. Wiec trzeba zrezygnowac z czegos co wcale nie jest dla nas takie cudowne.
Ja z miłą chęcią też się doinformuje,ale z mięsa i tak niezrezygnuje.Przykro mi bardzo.Nie jem mięsa z przyzwyczajenia,tylko dlatego bo bardzo lubie i dla mnie dzień bez mięsa,to dzień stracony. Choć dzisiaj jadłam dania bezmięsne.



Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
To nie jest takie proste, jak się wydaje:
- "przestańmy jeść mieso a ocalimy świat"

Przede wszystkim, gdy nagle cała ludzkość zaniecha jedzenia mięsa lub będzie spożywać je okazjonalnie, wszyscy hodowcy trzody chlewnej pójdą z torbami.
Po drugie, to że ja sobie mięsa odmówię od czasu do czasu, w niczym nie pomoże głodującym.
Po trzecie, gdy ja kiedyś będę głodująca, nie sądzę, żeby ktoś sobie od ust odejmował.
Po czwarte, nie wiadomo ile lat jeszcze pożyję , więc nie muszę patrzeć przyszłościowo na sprawy ochrony środowiska.

Tym bardziej, że nie wierzę w to, że ludzie masowo zaczną rezygnować z konsumpcji przetworów mięsnych, więc dlaczego ja mam rezygnować z czegoś, co lubię?

Może i jest to egoistyczne podejście, ale czasami trzeba pomyśleć też o sobie, a nawet: przede wszystkim o sobie.
Dokładnie,zgadzam się.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując