Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-09, 23:19   #520
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Już poruszaliśmy temat ryzyka. Nie chce mi się pisać drugi raz. Oczywiście, że są osoby którym się "udało". To niczego nie zmienia.
To zadam pytanie i de chyba spać.Matki, które decydują się rodzić dzieci z ZD są dla ciebie sadystkami?Czy tylko chodzi ci o schorzenia, które powodują ogromne cierpienie fizyczne?Jeśli tak to udowodnij że takie dziecko cierpi aż tak że jego sens jego życia jest absurdalny.

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Na szczęście nigdy nie byłam w takiej sytuacji i już raczej nie będę. Jednak myślałam o tym wielokrotnie i za każdym razem ta sama myśl: nie jestem zdolna do wychowania upośledzonego dziecka.
W rodzinie wychowywała już dorosła osoba z Zespołem Downa i wiem ile wymagała opieki i troski. Poza tym w dalszym otoczeniu chłopak niepełnosprawny fizycznie i intelektualnie, który miał tak silny popęd seksualny, że molestował nawet swoją matkę. To są straszne dramaty i nikomu nie wolno oceniać postępowania kobiet. Zanim ocenisz idź do ośrodka lub do takiej rodziny i opiekuj się dzieckiem lub już dorosłym przez kilka lat, dzień w dzień i noc w noc.
Tak samo jeśli kobieta decyduje się urodzić chore dziecko - nie oceniaj, jeśli nie będziesz obarczona opieką nad nim. Każdy ma prawo do swoich decyzji, bez tłumaczenia się komukolwiek.
Czy to z terminacją ciąży czy wychowywanie upośledzonego dziecka trzeba żyć i obie sytuacje nie są łatwe. Nie chcę je nazywać dramatem, bo nie dla każdego niepełnosprawne dziecko dramatem jest.
To jest bardzo dobra odpowiedź, którą szanuje.Albo się nie oceniamy w ogóle jaka by nie była decyzja albo gramy w jakieś podwójne standardy no tak jest.

Edytowane przez goldennight
Czas edycji: 2019-10-09 o 23:08
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując