Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-17, 12:39   #47
aelin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 83
Powracająca grzybica pochwy

Od jakiegoś czasu męczę się z grzybicą pochwy, a dokładniej z drożdżycą. Opuchnięte wargi sromowe, pieczenie, swędzenie, upławy i biały nalot, ból przy stosunku...dosłownie masakra. Pierwszy raz dopadło mnie to jakoś rok temu, dostałam tabletki doustne, globulki i szybko przeszło. Po pół roku wróciło, więc znowu wybralam się do ginekologa, przepisał mi to samo i znowu zniknęło. Minęly z 2 miesiące - wróciło. Tym razem leczył się także mój partner, gdyż również u niego objawiła sie grzybica(musialam go zarazić..) Miał jakieś czerwone plamki na żołędzi i biały nalot. Dostał tabletki doustne, ja też. Mineło nam to. Teraz po raz kolejny chyba mnie zaczyna to dopadać.. narazie żadnego swędzenia i pieczenia nie ma, ale pojawia się ten biały nalot na wargach sromowych i mam go już prawie 2 tygodnie... Nie jest go duzo, ale wtedy też tak się to zaczynalo. Może jakoś ta się to zahamować bez wizyty u ginekologa? Chodze do niego prywatnie, a nie ukrywam, ze nie mam tyle pieniędzy na badanie i leki, które są drogie. Za każdym razem brałam kase od rodziców, gdyż sama jeszcze nie pracuje(jestem w klasie maturalnej) a nie chce po raz kolejny ich obciążąć.
Nie mam też pojęcia od czego moze to byc Dbam o higiene...
Czy przyczyną mogą byc częste stosunki plciowe?Czytalam, ze moze to byc też od tabletek antykoncepcyjnych, ktore biore półtora roku. Ale nie chcialabym przestać ich brać...zwlaszcza, ze nie mam pojęcia czy w ogole to by coś dało. Znacie może jakieś sposoby na grzybice, albo jakies w miare tanie leki, np. globulki bez recepty? Bralam już jakiś czas temu Lactovaginal, ale średnio pomagał. Propolis tak samo.
Może któraś z Was ma/miała podobny problem i cos by mi doradzila..
aelin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując