Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nikon D90 - jaki obiektyw do portretów?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-07-09, 20:48   #15
snowflake_fall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 65
Dot.: Nikon D90 - jaki obiektyw do portretów?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Wracając do tematu - może faktycznie zamiast obiektywu przydałoby się oświetlenie? Z tym, że ja sugerowałbym oświetlenie błyskowe (z przyzwyczajenia, z wygody, z ogromnej możliwości wpływania na rodzaj i charakter światła). Zastrzegam, nie fotografuję zwierząt, nie wiem, czy przypadkiem nie zacznie się "święta wojna" pod tytułem "nie wolno błyskać, bo to im szkodzi na oczy" (takie wojny zawsze się pojawiają w przypadku zdjęć dzieci). Byłyby dwie możliwości, albo lampy studyjne, zasilana z gniazdka, albo "reporterskie", zasilane z akumulatorków, ale to temat na kolejny wątek.
Raczej błyskanie jest niewskazane w przepadku zwierząt.
Koty na szczęście czarne nie są . Fotografowałam czarne psy - największy jak dla mnie problem stanowi fioletowe lub niebieskie zabarwienie, które trzeba w LR usuwać.
Obawiam się, że hodowczyni oświetleniem nie zechce się bawić. Mi się nie chce i jasne obiektywy u mnie dają radę, dlatego poradziłam jej jakąś jasną stałkę. Oczywiście zależy jakie zdjęcia hodowca chce uzyskać. Tutaj nie tyle chodzi o pozycję wystawową, a raczej o uwiecznianie etapów rozwoju kociąt, a zdjęcia potem wędrują do przyszłych właścicieli. Robiłam kiedyś sesję w hodowli owczarków i założenie było takie, żeby cały szczeniak był w głębi ostrości i w pozycji wystawowej, żeby widoczna była budowa.
snowflake_fall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując