Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co robicie na obiad? część XX.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-08-17, 08:39   #5029
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość

Cieszę się, ale trochę się stresuję ale restaurację mamy, DJ mamy, fotografkę mamy. Teraz najważniejsze - zaklepać termin w urzędzie, ale to dopiero pół roku przed.
Październikowe śluby są wspaniałe!
Bardzo się cieszę, przed Tobą wspaniały czas

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
W ostatnich dniach nie gotowałam, bo byliśmy na konwencie planszówkowym. W niedzielę skończyliśmy granie o 4 nad ranem a wczoraj o 20. Było super Jednak takie spotkania są mega męczące. Na szczęście wzięłam sobie 2 dni urlopu żeby odespać ale TŻ niestety musiał iść do pracy.
Superowo!
My wreszcie zagraliśmy w Aeon's End jakiś czas temu. Bardzo nam się podobało. Może wrócimy do Magii i Miecz jak się zrobią długie ciemne wieczory, ale zdaje się, że powtarzam to co roku
A w temacie gier, ale już nie planszowych, mój kolega dał mi namiary na platformę gdzie można ściągać gry różne na kompa, z dawnych lat również. I była tam gra, którą uwielbiałam za nastoletnich lat - Jack Orlando, o takim detektywie. Wczoraj przysłał mi info o promce na nią, kupiłam za 8 zł.! Cieszę się jak dzieciak

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Pelagia robiłam paszteciki z boczkiem i powidłami. Nadzienie pycha, jedynie ja nie mogę masła, więc robiłam na oleju. Zawsze mam problem jak wymierzyć ilość, bo jak robię wagowo 1:1 to wychodzi za tłuste. I właśnie, chociaż nie dałam całego oleju, wyszło niestety za tłuste. A jak wyszły Twoje? Następnym razem chyba wolałabym zrobić jakieś drożdżowe ciasto.
Trudno mi powiedzieć, tłuste nie było tzn. nie przeszkadzało, było pysznie maślane. Chyba faktycznie przy tej ilości masła lepiej po prostu zrobić ciasto drożdżowe czy krucho-drożdżowe. Lubię np. takie https://www.mojewypieki.com/przepis/...-z-pieczarkami, a jak tak teraz patrzę po przepisach wypróbowanych na krucho-drożdżowe to tam też jest sporo masła i śmietana.

Ugotowałam gar zupy kalafiorowej. Wczoraj jadłam sama bo TŻ był w szpitalu na zabiegu chirurgicznym i dali mu jeść.
Dzisiaj powtórka i do tego coś na nomen omen drożdżach bo wyjęłam z zamrażalnika ostatni kawałek. Myślę o racuchach z jabłkami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220817_070031.jpg (118,0 KB, 37 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora