Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dermatoza okołoustna
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-26, 10:58   #32
womynrulz
Przyczajenie

Dot.: Dermatoza okołoustna

Cytat:
Napisane przez mobilek1 Pokaż wiadomość
witam,ja na dermatozę choruję od 7 miesięcy,objawy takie jak wyżej wysypka na około ust(broda przy nosie głównie) no i przy powiekach trochę. Stosowałem na początku robione maści z hydrokortyzonem,potem koleżanka poleciła mi Diprosalic maść(sterydowa) pomagała. Smarowałem nią co jakieś 3 dni bo objawy wracały.Wkońcu poszedłem jakiś miesiąc temu do dermatologa który przepisał mi Metronidazol Jelfa pozmarowałem 2 razy,było gorzej. Odstawiłem i powróciłem do diprosalicu bo pomagał czasowo. Poszedłem później do innego dermatologa który przepisał mi Clotrimazolum Gsk-to samo,było jeszcze gorzej,twarz piekła .Znajomy proponował zastosowanie rybek garra rufa-podobno dobry na problemy skórne. Może ktoś stosował to? Prosze o jakieś porady
Nie stosuj żadnych sterydów, bo one w wypadku dermatozy pomagają czasowo a jak się przestanie używać to wraca ze zdwojoną siłą. PLUS: sterydów nie stosuje sie na twarz bo mogą zostać blizny!!! Ja przeszłam przez piekło pare lat temu, przez kilka miesiecy probowalam sie z tego wyleczyc, starydami itd, wiem co mówię. Pomógł mi dopiero AKNEMYCIN dowiedziałam się o nim od kolegi. To jest na receptę, na pewno pomoże, tylko uzbrój się w cierpliwość, zanim zacznie widać efekty może minąć parę tygodni. I trzeba stosować jakiś krem bo wysusza skórę, ale działanie rewelacyjne, ja mam spokój od dwóch lat.
womynrulz jest offline   Odpowiedz cytując