Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-04, 09:54   #32
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Niestety ale genetyki nie przeskoczysz, ALE mozesz odwlekac nieuniknione.
Np. mojemu mezowi wyszło niedawno nadciśnienie. Chlop chudy, wysportowany, nie palił.
lekarz sam poiwiedział, ze normalnie by mu zalecił schudnąć, zacząc uprawiac sport i odstawić fajki- no ale tak to niestety, taki los.


ALE, cała jego rodzina ze strony matki- naprawde cała, na lekach na nadcisnienie od 30 roku zycia.
No to i tak dobrze że on te prawie 20 lat be znadciśnienia wypracowała tylko stylem życia.


Niestety ale po sobie widzę, ze zdrowe odzywianie, sport itp. nie jest receptą na wszytko i nie bedzie od niego człowiek wiecznie młody, piekny, zdrowy i bogaty.
Ale na pewno lepiej odwlekac i minimalizowac problemy niż wpadac w nie tak szybko jak tylko się da.




Na te plecy naparwde polecam zajęcia pilatesu nawet i 3 razy w tygodniu.Nie sama, zapisz się do klubu jakiegoś zeby ktos to kontrolował jak robisz.
Zwłaszcza przy aktywnym bólu, to jest bardzo ważne.
Nie ma innej drogi.



Ból pleców sam nie przejdzie, ani od wizyt u fizjo nie przejdzie, jesli się pleców regularnie nie ćwiczy i dodatkowo potem, jeszcze dobrze je zacząć wzmacniać gimnastycznymi siłowymi w seriach wytrzymałościowych- żeby nie przeciążac nadmiernym obciążeniem, ale żeby była spora objetośc budująca gorset mięśniowy.
A określenie "gimnastyczne" oznacza wyizolowanie zakresu ruchu bez przekraczania zakresu naturalnej mobilności danej osoby.
Zdaję sobie z tego sprawę, ale dobija mnie to tym bardziej, że ja mam dopiero 28 lat. Muszę na porzadnie wrócić do jakiejś aktywności fizycznej i myślę, że możesz mieć dużo racji z tym pilatesem. W klubie koło mnie jest pilates, ale muszę zobaczyć, czy prowadzi tylko 1 osoba, czy różne. U jednej byłam i średnio mi się podobało, mam wrażenie, że było to niezbyt profesjonalne. Ale jest tam też zdrowy kręgosłup i te zajęcia były bardzo dobre - ale to tylko raz w tygodniu.

Myślę, że do końca życia mogę mieć problem z plecami - każde przeciążenie, nieprawidłowe ruchy u mnie pewnie odbijają się echem o wiele bardziej, bo mam skoliozę i na dodatek spłyconą lordozę. Nie są to jakieś skrajne odchyły od normy, ale widoczne dla każdego ortopedy czy fizjoterapeuty na pierwszy rzut oka - szczególnie skolioza.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora