Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 35 lat i pierwsze dziecko :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-04-11, 06:38   #64
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez magdamarysia84 Pokaż wiadomość
To ja w sumie mam podobnie. Bo obawy są oczywiście. Że źle zniosę ciążę, że poród będzie trudny, że dziecko chore, że nie damy sobie rady, że na nic nie będzie czasu, że przecież trzeba dziecko wychować i przystosować do życia itd... Tak najbardziej to chyba w całym macierzyństwie boję się porodu i chyba chciałabym rodzić prywatnie, ze znieczuleniem, jak finanse i zdrowie pozwolą. Bo nie wyobrażam sobie tego bólu, naczytałam się, jaka rzeźnia jest czasami w polskich szpitalach. A cesarka to dla mnie ostateczność, przecież to poważna operacja i dłużej dochodzi się do siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja rodziłam w państwowym, bo jeśli coś się stanie z maluchem to z prywatnego odsyłają do takiego który ma neonatologie i jesteś rozdzielona z dzieckiem. Znieczulenie miałam. I to jest fajne, bo masz czas żeby odpocząć zanim zacznie się akcja poporodowa, która jest już bez znieczulenia. Obawy o to czy dziecko jest zdrowe jest w każdym wieku.
Cytat:
Napisane przez magdamarysia84 Pokaż wiadomość
Mnie też. Albo, że nie znajdę choć chwili dla siebie. Synek brata to mały terrorysta, ma 10 miesięcy, nie nauczyli go siedzieć w łóżeczku albo kojcu i trzeba mu poświęcać 100% czasu, kiedy nie śpi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Życie z małym dzieckiem tak właśnie wygląda. 10 miesięcy to też mało i dziecko nie umie się sobą zająć. Nie znam ani jednego malucha w tym wieku które nie wymaga 100% uwagi.
Macierzyństwo po 30stce wcale nie jest złe ani bardziej wymagające. Przynajmniej masz już ułożone życie, wiesz czego chcesz i co możesz. O ile nie ma problemów z zajściem to dobra opcja. Każdy jest też gotowy w innym wieku. A ja np wiem że w wieku 25 lat nie byłam gotowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując