Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 35 lat i pierwsze dziecko :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-04-11, 09:18   #69
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez magdamarysia84 Pokaż wiadomość
Mieszkam w Warszawie, więc chyba mam spory wybór szpitali. Jeszcze się tym nie interesowałam, widziałam jednak, że są bardzo różne opinie na temat poszczególnych placówek. Niektóre kobiety rozpływają się nad danym szpitalem, inne go odradzają na podstawie przykrych doświadczeń. Chciałabym urodzić siłami natury, ale nie za wszelką cenę, chciałabym, żeby mi zrobili cesarkę, gdy tylko coś będzie nie tak, a nie czekali na ostatnią chwilę, bo to czasami kończy się tragicznie. Bratowa męża urodziła przedwczoraj, męczyła się kilka godzin a i tak zrobili cesarkę tuż przed samym końcem, bo dziecko było źle ułożone i zanikało tętno, ja zastanawiam się czy nie dało się tego stwierdzić wcześniej... Może się nie dało, też być może tak bywa... Ale w takiej sytuacji kobieta cierpi podwójnie - w trakcie porodu i po cesarce.

Mój mąż ma dużą rodzinę i obycie z dziećmi. Wie, jak postępować z niemowlakiem, a ja będę musiała się wszystkiego nauczyć, bo jestem zielona. Zadeklarował się, że będzie aktywnie uczestniczył w opiece nad dzieckiem. Widząc jego zaangażowanie w sprawy domowe śmiem przypuszczać, że tak się stanie. Mam też blisko moją mamę, która chętnie mi pomoże, ale wiadomo, że nie mogę i nie chcę na nią zwalać wychowania mojego dziecka. Chodzi tylko o pomoc od czasu do czasu i przede wszystkim na samym początku.
Karmić piersią raczej nie będę długo. Niestety muszę brać leki, przy których nie można karmić. Będę chciała wrócić do leków jak najszybciej po porodzie. Wiem, że mleko matki jest dla dziecka najlepsze, ale są sytuacje, w których nie jest możliwe zapewnić to swojemu dziecku.

Synek brata chyba pominął etap raczkowania. Turlał się, a teraz już wstaje, gdy się czegoś trzyma i tak fajnie sobie dyga [emoji846]
No nie powiem największy lek kobiet rodzących siłami natury to właśnie 24 h poród zakończony cesarką [emoji852]️ Ale najczęściej na to nie da się nic poradzić. Ale tak Warszawa ma dużo opcji na bank więc będziesz miała w czym wybierać.
Ja mam znajoma co miała traumę po porodzie w prywatnym szpitalu i inne w państwowych. To w dużej mierze zależy na kogo trafisz przy porodzie. Wybranie lekarza prowadzącego ciążę który pracuje w danym szpitalu jest bardzo dobrą opcją [emoji16] Możesz też mieć własną położną/dule podczas porodu, ale wtedy partner odpada.
Jak partner chce pomagać i masz jeszcze mamę co na początku pomoże to jakoś będzie. I nie ma co się martwić na zapas [emoji4] Ale kontakt z innymi dziećmi a zajmowanie się swoim to też inna opcja, co nie znaczy, że to jakiś problem [emoji16]
A karmienie no cóż nie każdy może i musi piersią. Jest dobre pod wieloma względami, ale mocno ogranicza mamę i jej "czas dla siebie". Ale sama zobaczysz i zdecydujesz jak będzie czas.
Dzieciaczki jak już wiedzą, że mogą zwiedzać i poznawać świat to nie utrzymasz w jednym miejscu [emoji16] ale nadal zawsze babcia może zostać z maluchem a ty skoczysz na długą kąpiel, prysznic, jakiś relaks [emoji4]
Więc skoro chcecie to reszta sama pewnie wyjdzie w praniu. A ja życzę ci powodzenia i szybkiego zajścia w ciążę [emoji4]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując