Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wszystko o laparotomii
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-09-23, 16:03   #90
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedziMam jeszcze parę pytań:
-kiedy po operacji same wstałyście z łóżka, kiedy się pierwszy raz umyłyście?
-kiedy pierwszy raz mogłyście wyjść na miasto, do urzędów itp.lub choćby na spacer?
-kiedy zaczęłyście normalnie jeść?
-czy strasznie wygląda szew po operacji?(jestem estetką)

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie info
-po operacji z łóżka zwlekli mnie chyba tego samego wieczoru, z pomocą pielęgniarek zrobiłam z 5 kroków na krzesło,swiat powirował i wróciłam do łóżka, potem już co jakis czas mi pomagali się podnosic.
-ja po wyjściu ze szpitala po tygodniu nie całym poszłam do szkoły zanieść zwolnienia a wczesniej do lekarza poszłam zdjąć szwy, nastepnego dnai po wyjsciuz e szpitala,ale w asyscie chłopaka.
-"normalnie" to po 3 tygodniach,moze troszke więcej. wczesniej jadłam rzeczy,żeby mnie nie wzdymał brzuch. i nie napinał blizny.
-sam SZEW wygląda brzydko, bo to sa takie czarne nitki sterczące a rana jak rana, czerwonawa, no brzydka nie oszukujmy się, trochę popackana jakąs mazią- to jednak rozciecie. teraz już blizna-nie szew. wygląda jak blizna- różówa poki co. sam szew to chodzi o te nitki które lapią ciało,żeby się nie rozlazło

-------
co do mojej blizny to nie miałam zadnej rany w siniakach brzucha. wyglądało to tak,ze mam wzduz brzucha różowy pasek. zero siniaków i po tygodniu miałam zrośniete tak ładnie jakbym z miesiąc miała już zagojone.
w dresach latam do tej pory, bo jakzakładam jeansy to tak mnie urwiera szew bo akurat guzik jest równo na szwie , spodnie jakies materiałowe to okej ale najlepiej dres na gumkę

a i zapomniałam po operacji pierwsze jedzenie po 3 dobie. ja tam głodna nie byłam, pic raczej sie na poczatku chciało. te kroplówki zapychały mnie-dziennie jakies chyba z 7-8 sztuk. ale juz 4 dnia marzyłam o kleiku. a juz kolejnego dnia dostałam 2 daniowy obiad i nie mogłam zjeść całego. zjadłam pół zupy, małego mielonego i łyzke buraków. ale ja nie jem jakis gigant porcji na codzien więc ledwo to wcisnęłam,bo zołądek się skurczył 3 dni bez jedzenia.
__________________
Szczęśliwie uwiązana od ponad 8 lat
Mężulkowa od 9 lipca 2011

Edytowane przez jolkajp
Czas edycji: 2009-09-23 o 16:19
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując