Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-16, 09:40   #4993
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez Mgiełka91 Pokaż wiadomość
Ostatnio w telewizji widziałam reklamę nowego serka Bacomy, słodzony jedynie owocami. Coś takiego http://2.bp.blogspot.com/-SJ0XqsYLA8...+frutica01.jpg
Zastanawia mnie, czy taki jogurt nada się na redukcję(w pierwszej części dnia, bo owoce ).

Jego skład to: Mleko pasteryzowane, wsad brzoskwinia-mango (ekstrakt z owoców, brzoskwinie 4,6%, mango 1,1%, barwnik: beta-karoten, aromaty), skrobia kukurydziana modyfikowana, żelatyna wieprzowa.
Zawiera w 100gr:
92 kcal, 2,4 g białka, 16,1 g węglowodanów i 2 g tłuszczu.
Oglądałem reklamę tego produktu. Jest to zastąpienie jednego - jak podkreślają w reklamie - białego cukru innym, pochodzącym z owoców - fruktozą. Ale czy jedynie jest tam fruktoza? Śmiem wątpić.

Proszę zwrócić uwagę, że głównym składnikiem cukru jest tutaj ekstrakt z owoców. W sumie mamy tu 16 gramów cukru. A ile jest cukru w zwykłej np. jogobelli? Okazuje się, że zbliżona wartość. Z praktyki wiem, że taki ekstrakt z owoców składem przypomina dżem wysokosłodzony; a o dżemie nie tak dawno pisaliśmy tu na forum. Polecam odszukać i wyciągnąć wnioski.

A ta skrobia i żelatyna wieprzowa? Popularne zagęstniki, które muszą jakoś związać tą 80-procentową zawartość wody w tym produkcie...
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora