Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dowiedziałam się, że jestem w ciąży dzień po tym jak zerwał ze mną mój chłopak
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-03-11, 19:51   #37
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Dowiedziałam się, że jestem w ciąży dzień po tym jak zerwał ze mną mój chłopak

Cytat:
Napisane przez dominika152 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem czemu niektóre kobiety tutaj twierdzą, że dziecko to jest tylko sprawa kobiety bo ona je nosi w sobie, a facet nie ma nic do gadania. Dla mnie to jest niepojęte. Ojciec powinien mieć również coś do powiedzenia i zadecydowania. Kobieta nie jest właścicielem dziecka tylko nosicielem, to jest osobny byt poza kontrolą z własną wolą i świadomością. Moim zdaniem usuwanie ciąży w tajemnicy to już w ogóle chamstwo i prędzej czy później będzie się tego żałować. Może nie od razu ale za 5, 10 lat albo na starość.

Seks jest dla odpowiedzialnych ludzi właśnie dlatego, że gdy pojawi się niespodziewanie dziecko to trzeba się nim zająć. Jeżeli ktoś jest w przygodnej relacji lub związku bez przyszłości powinien się 3 razy lepiej zabezpieczać i myśleć o konsekwencjach.

Usunięcie to pójście na łatwiznę. Niby jest naukowo udowodnione, że ten mały zlepek komórek jeszcze nie czuje i nie myśli, ale on żyje. Ten zlepek komórek żyje i każdego dnia staje się coraz większy. To nie jest jakaś zabawka tylko żywa istota jeszcze w pełni nie świadoma i nie rozwinięta. Nigdy nie rozumiem jak własna matka mogłaby się zdecydować na zabicie własnego dziecka. No ale po wpisach mam wrażenie, że dla wielu kobiet to jeszcze nie jest dziecko, żywa istota tylko jakaś rzecz, przedmiot którą można od tak wyrzucić.

Nawet jeżeli biologiczny ojciec się wyrzeknie dziecka to dlaczego z góry zakładasz, że będziesz samotną matką? Mało to facetów wychowuje teraz nieswoje dzieci? Być może poznasz faceta, któremu dziecko nie będzie przeszkadzać. Jeżeli możesz liczyć na wsparcie rodziców, jesteś zdrowa to nie ma sensu usuwać. Będzie w życiu trochę ciężej, ale myślę, że mimo wszystko będziesz miała satysfakcję jeżeli wyjdziesz na prostą. A jak usuniesz to nie wiesz, czy będziesz się czuła z tym dobrze, czy dopadną cię wyrzuty sumienia. Poza tym zawsze jest bardzo mała szansa na komplikacje przy aborcji, zdarza się to rzadko, ale nie masz 100% pewności, że akurat tobie się uda zrobić ten zabieg bez komplikacji
ile dzieci urodzilas i wychowalas ?
ojciec tu wlasnie wyrazil swoje zdanie usunac radzi ,biorac pod uwage twoja porade autorka powinna uwzglednic jego zdanie w tym temacie ;-)
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując