Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rodzina - żal post
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-21, 06:20   #22
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Rodzina - żal post

Cytat:
Napisane przez lavenda6 Pokaż wiadomość
Nie mówię, że trzeba samochód posiadać na własność i nim jeździć na codzień, ale że warto potrafić jakoś sensownie jeździć, a to wymaga trochę praktyki. Jak się już nauczysz dobrze, to potem się nie zapomina, ale po samym kursie prawka niewiele się potrafi (takie moje doświadczenie). Ja lubię np. jechać na wakacje w Europie samochodem, być niezależna, spać w aucie tam gdzie mi się podoba a nie siedzieć 2 tygodnie na plaży przy hotelu + ewentualnie 2 wycieczki autokarem. Można żyć bez prawka? Pewnie tak. Ale po co się tak ograniczać? Kiedy z prawkiem w każdej chwili można wynająć auto i pojechać samemu na wycieczkę? Albo wziąć traficar i dojechać wszędzie w mieście? Zrobienie większych zakupów choćby w Ikei to udręka bez samochodu, no ale może tutaj same studentki które jeszcze nie doznały urządzania własnego mieszkania albo wożenia dzieci do żłobka...

PS Spróbuj przetransportować szafę przy przeprowadzce bez samochodu (choćby wynajętego)... rozłożyłabyś na części pierwsze i woziła tramwajem na 4 razy?
Dla mnie to żadne ograniczenie, bo i tak nigdy nie jeżdżę w trasy, a co dopiero "po Europie", czy to samochodem czy to autokarem. Jest to dla mnie niewygodne, niebezpieczne, ogólnie okropne i ograniczające. Wolę polecieć samolotem i właśnie wylegiwać się na plaży, jak chcę pozwiedzać mogę wykupić wycieczkę.

Urządzam własne mieszkanie i auto nie jest do niczego potrzebne. Nie mamy auta. Nie ogranicza nas to w żaden sposób. Współcześnie każdy sklep meblowy ma opcję płatnej dostawy i gwarantuję ci, że koszty dostawy są znacznie mniejsze w porównaniu do tego, ile musiałabym płacić za utrzymanie auta. I mieszkania nie urządza się regularnie co miesiąc, tylko z reguły raz na kilka lat.

Dzieci jeśli będę mieć mam zamiar uczyć od małego szacunku do środowiska i wozić je rowerem, najpierw na siodełku a później koło mnie samemu. I tak mieszkam i będę mieszkać w centrum dużego miasta, są ścieżki rowerowe i nie muszę się martwić o bliskość przedszkoli i żłobków.

Meble może przewieźć firma transportowa i znowu, nie przewozi się mebli regularnie co miesiąc, raczej rzadko jeśli w ogóle. Taki koszt to nic w porównaniu z wydatkami na samochód. A wynajem auta jest wbrew pozorom drogi i nie opłaca się wynajmować na 24 h tylko po to, aby 2 h przewozić szafę, i później samemu ją tachać, zamiast zamówić usługę przewiezienia i spać spokojnie. Ale co kto lubi, niektórzy wolą sobie utrudniać życie, bo "tak się robi i już"
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując