Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rodzina - żal post
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-21, 07:09   #25
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Rodzina - żal post

Cytat:
Napisane przez lavenda6 Pokaż wiadomość
Nie mówię, że trzeba samochód posiadać na własność i nim jeździć na codzień, ale że warto potrafić jakoś sensownie jeździć, a to wymaga trochę praktyki. Jak się już nauczysz dobrze, to potem się nie zapomina, ale po samym kursie prawka niewiele się potrafi (takie moje doświadczenie). Ja lubię np. jechać na wakacje w Europie samochodem, być niezależna, spać w aucie tam gdzie mi się podoba a nie siedzieć 2 tygodnie na plaży przy hotelu + ewentualnie 2 wycieczki autokarem. Można żyć bez prawka? Pewnie tak. Ale po co się tak ograniczać? Kiedy z prawkiem w każdej chwili można wynająć auto i pojechać samemu na wycieczkę? Albo wziąć traficar i dojechać wszędzie w mieście? Zrobienie większych zakupów choćby w Ikei to udręka bez samochodu, no ale może tutaj same studentki które jeszcze nie doznały urządzania własnego mieszkania albo wożenia dzieci do żłobka...

PS Spróbuj przetransportować szafę przy przeprowadzce bez samochodu (choćby wynajętego)... rozłożyłabyś na części pierwsze i woziła tramwajem na 4 razy?


Ja się nie z zgodzę, że się nie zapomina. Zdawałam prawko prawie dekadę temu, miałam kilkuletni okres, kiedy nie jeździłam i potem serio nie jeździ się tak od razu, jak wcześniej. No wiadomo, gdzie jest gaz, hamulec, co oznaczają znaki, no ale nie jeździ się tak płynnie i tak pewnie.

Samochody do przeprowadzek mają swoich kierowców zazwyczaj.

Bez samochodu możesz sobie spać w namiocie, gdzie ci się podoba i też możesz siedzieć dwa tygodnie na plaży.

W Ikei są meble, talerze, gary i lampy. Ile razy w ciągu roku to się wymienia? Zawsze dziwią mnie ludzie, którzy ciągle coś tam kupują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując