Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rodzina - żal post
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-21, 08:51   #28
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Rodzina - żal post

Argument z przeprowadzką jest faktycznie słaby, bo jak dziewczyny zauważyły, człowiek się nie przeprowadza co tydzień. Po drugie, no sorry, ale wielu rzeczy i tak nie przewieziesz zwykłą osobówką. Po trzecie, zawsze można poprosić kogoś, kto ma samochód o pomoc.

Więc ok, samochód może być pomocny, ale to nie oznacza, że warto kupowac i utrzymywać samochód tylko z powodu przeprowadzki.

Już argument o żłobku bardziej do mnie trafia. Dzieci nie mam, ale faktycznie na samą myśl o bujaniu się z wózkiem w zatłoczonej komunikacji miejskiej dzień w dzień, i to dwa razy dziennie, mnie wzdryga. Oczywiście można wybrać żłobek bliżej domu, ale umówmy się, nie ma ich tak dużo i wcale ten najbliżej nie musi nam pasować. Abstrahujac od tłoku i trudności logistycznych, to dochodzi też kwestia infekcji, zwłaszcza w zimie, każdy kicha i kaszale a Ty tutaj stój z takim paromiesięcznym dzieckiem...

Z perspektywy osoby bezdzietnej mieszkającej w dużym mieście, nie odczuwam jakoś bardzo braku samochodu. Nie mam go, bo nie mam prawa jazdy, a nie planuję go robić, bo mam spore problemy ze wzrokiem (nie jest to coś, co da się skorygować okularami) i podejrzewam, że nawet nie byłabym dopuszczona. A nawet jakbym była, to byłby dla mnie zbyt duży stres.

Chociaż nie ukrywam, czasami samochód by się przydał. Z takich codziennych sytuacji, to najbadziej gdy chciałabym od razu po pracy jechać na siłownię. Obecnie muszę taszczyć tę wielką torbę w ręku ze sobą, często jeżdzę też z laptopem i potem stoję w autobusie obwieszona jak choinka Tak, samochód byłby wtedy wygodniejszy.

Jednak cały czas pamiętam, że samochód byłby znacznie droższy, a komunikacja miejska w Warszawie dla mnie śmiesznie tania (przy karcie Warszawiaka wychodzi teraz ok 70 zl za miesiąc na obie strefy) tak więc coś za coś.

Natomiast co do głównego wątku, no tak jak dziewczny piszą, zwyczajnie olać.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując