Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-29, 22:13   #1173
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Moja mama kupiła dzisiaj koncentrat Loreal Age Re-perfect z wit C. Proszę o zanalizowanie składu pod kątem zapychania i wit C(czy jest tam jej dużo). Tubka przypomina tę od Active C La Roche, krem jest w niej szczelnie zamknięty. Może to by był tańszy odpowiednik LRP?

Skład:
Aqua/Water, Glycerin, Ascorbic Acid, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Butylene Glycol, Petrolatum, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium, Polyacryloyldimethyltaura te, Potassium Hydroxide, Cetyl Alkohol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Sodium Styrene/Ma Copolymer, Hydroxyapatite, Calcium Pantetheine Sulfonate, Xanthan Gum , Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum/Fragrance, Limonene, Ninalool, Alpha-isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Geraniol, Citronellol, Coumarin, FIL B28444/1.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Stawiam na to,ze moze byc to odpowiednik LRP tymbardziej,ze to ten sam koncern ale czy tanszy,w sumie cenowo jest niewielka roznica.
Vit.C jest w czolowce skladu,piszesz ze opakowanie jest szczelne wiec moim zdaniem to bedzie mialo sens
Jest kilka potencjanlnych zapychaczy ale nie jest zle.


Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize maseczki Farmony dla cery naczynkowej.

Najbardziej, oczywiscie poza dzialaniem na naczynka, frapuje mnie ten retinol. Jest w skladzie i to nawet nie na szarym koncu, ale czy to "ten wlasciwy" retinol? Mozna ta maseczke stosowac jako krem na noc przeciwzmarszczkowy? Trudno mi uwierzyc, zeby preparat z "prawdziwym" retinolem byl tak tani i mogl konkurowac z RoC czy Avene. Wstepnie zaznaczylam dobre dla cery naczynkowej skladniki, nie wiem czy dobrze.

Farmona, DermaCos, Regenerujaca maseczka wzmacniajaca naczynka z ekstraktem z kwiatu pomaranczy i kontrolowanym czystym retinolem

INCI: Aqua, Isopropyl Miristate, Cyclomethicone, Polysorbate, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Glycerin Vegetal, Biosccharide Gum, Oryza Sativa Oil, Citrus Auranti Floris, Aesculus Hippocastanus (czy to wyciag z kasztanowca?) , Soybean (Glycine Soya) Oil, Retinol, Polysorbate-20, Cellulose Gum, Hydrolised Wheat Protein, Cera Alba, Butyrospermum Parkii, Panax Ginseng Extract, Ginko Biloba, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Cetyl Alcohol Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Sodium Hydroxide, Parfum, Disodium EDTA, BHA, CI 16255
Zacznijmy od tego,ze aby retinol mial dzialanie to musi byc opakowanie szczelnie zamkniete ew.typu airless a w tym przypadku to saszetka i niby ok ale producent musialby podac stezenie retinolu a tego tutaj nie ma wiec nie sadze aby bylo go stosunkowo duzo-poza tym znjaduje sie daleko w skladzie

Tak,to wyciag z kasztanowca i dobor skadnikow jest naprawde ciekawy szczegolnie dla cer naczynkowych choc nie tylko.

Niektore cery moze zapychac ten ksometyk bo na czele skladu jest umieszczony sztandarowy zapychacz i wrazliwce moga narzekac na podraznienia ze wzgledu na paskudny kosnerwant.


Zostawiam Was na deser
a powaznie,napisze pozniej co i jak bo chce aby moja odpowiedz byla pelna-kosmetyki sa ciekawe jednak potrzebuje wiecej czasu niz 5 minut w pogoni po Wizazu
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-09-30 o 11:18
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora