Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aklief - nowy lek na trądzik
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-02-14, 12:02   #10
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
xxee Ciesze się, że napisałaś w podpunktach

1.2. Czyli podwyższone androgeny, to tak jak u mnie Zanim znalazłam sposób na androgeny testowałam i obserwowałam u siebie

Zapomniałam zapytać o łojotok wzmożony? Na twarzy głównie?
Oraz o brwi czy zauważasz zmiany?


3. W trądziku androgennym nieregulowanym wysypuje właśnie codziennie, niezależnie od cyklu miesięcznego. Nasilać androgeny może duża zawartość cukru i przetworzonych rzeczy które powodują wyrzut insuliny i kortyzolu, hormony wariują i Nasze androgeny szaleją jeszcze bardziej. Alkohol również podwyższa androgeny jak i nabiał(lepsze bez laktozy mleko, serki wiejskie). Duży stres również.

4. No tak też testowałam oczyszczanie wątroby organizmu itp. itd.
Zewnętrznie działać trzeba antybakteryjnie aby wyciszyć to co już wyrosło na twarzy ale żeby powstrzymać bakterie namnażające się. Nieważne czy wyciskasz czy nie.

5.Warto włączyć do pielęgnacji antybakteryjne środki/półprodukty takie jak:
olejek majerankowy, olejek oregano, olejek tymiankowy, olejek z drzewa herbacianego, trikenol, antyutleniacze C+E, darnsonval na twarz i włosy, więcej nie przychodzi mi do głowy co stosuje
Napisałaś, że stosowałaś olejek z drzewa herbacianego ale pytanie kluczowe jak go używałaś i ile

6. Też tak miałam pełno nad ustami małych krostek żółtych, na brodzie gule które goiły się nawet dwa tygodnie. Pryszcz na pryszczu.
Kwasy jakie stężenia używałaś tych kwasów? i jak często? bo to ważne.

7.Włoski nad górną wargą warto usuwać tak często jak się da nawet co tydzień , czym je usuwasz? Na allegro kupiłam sobie taką sprężynkę do wyrywania...kojarzysz? pare złoty a nie powoduje podrażnienia i praktycznie nie dotyka skóry tylko odstające włoski które wyrosły.

Nie chce uchodzić tutaj za jakiegoś szarlatana opiszę może w skrócie mieszankę ziół którą parzę i dzięki niej trądzik występuje nie w takim skupisku, nie takie bolące gule, nie ma stanów zapalnych wcale. Nie zlikwidowałam go całkowicie ale mogę z czystym sumieniem napisać, że depresja trądzikowa minęła

Parze ziółka: korzeń lub liście pokrzywy(włosy-zakola, skóra, anty androgenowe) niepokalanek mnisi(antyandrogeny) mięta pieprzowa(antyandrogeny) koniczyna czerwona(antyandrogeny)


Zauważyłam i zresztą czytałam, że działać wewnętrznie i zewnętrznie należy łącząc różne produkty bo wtedy efekt jest zdwojony. U mnie to się sprawdziło.

Na bolące gule bardzo dobra jest maść albo ichtiolowa albo tormentiol, stosowane na noc, nałożyć na skórę na to plaster i pięknie wyciągnie rope przez noc

Ogólnie dużo by pisać, nie chce się rozpisywać bo wiadomo czas jest cenny chciałabym pomóc, doradzić bardziej szczegółowo, dowiedzieć się wszystkiego o Twoim odżywianiu i pielęgnacji, ale nie jestem pewna czy Ty byś chciała

Ps: mam 30lat i 3lata temu wręcz płakałam na myśl, wyjścia gdzie kolwiek pokazania swojej buzi, miałam ogólnie ujmując depresję, bo nie wiedziałam jak sobie pomóc a po Izotek nie chciałam biec.
1-2. Tak, łojotok na twarzy jest intensywny, zwłaszcza właśnie w rejonie ust i na czole. Naturalne toniki (np. napar z pokrzywy czy mięty) doraźnie pomagają.
A jaki sposób u Ciebie się sprawdził w kwestii podwyższonych androgenów?
Tak na brwiach sporadycznie, bo sporadycznie, ale też czasem mi się coś pojawia.

3-4. Już prawie dwa lata temu stosowałam biorezonans w polecanym gabinecie medycyny alternatywnej, ponoć wykrył mi Candidę, którą w około 2 miesiące udało się zwalczyć. Wtedy też zmieniłam całkowicie dietę, wykluczyłam totalnie cukier, nabiał, gluten oraz drożdże. Przez ponad pół roku bardzo restrykcyjnie przestrzegałam tej diety, jedząc duże ilości warzyw. Później jeszcze przez dłuższy czas już starałam ją utrzymywać, ale już z drobnymi odstępstwami. Niestety w kwestii trądziku na żadnym z tych etapów nic się nie zmieniło. Rok temu, na wiosnę przeszłam dwutygodniowy post dr Dąbrowskiej. Też na skórze twarzy nie zauważyłam różnicy Do tej pory staram się, by w mojej diecie było jak najwięcej warzyw i mimo, że już jem wszystko, to nadal mocno ograniczam cukier i produkty przetworzone.

5. Przez jakiś czas stosowałam srebro koloidalne jako tonik, właśnie ze względu na właściwości antybakteryjne, jednak nie przynosiło żadnej poprawy. Teraz używam zwykłych toników (woda róża, hydrolat albo napar z ziół jeśli akurat mam).
1-2x w tygodniu robię sobie maseczkę z kurkumy i cynamonu, do niej dodaję też olejek z drzewa herbacianego albo eukaliptusowy.
A sam olejek jeśli stosuję, to punktowo na zmiany ropne.

6. Jeśli chodzi o kwasy to:
Acnederm - kwas azelainowy 20%,
Bielenda serum z kwasem migdałowym 10%
The Ordinary - AHA 30% + BHA 2% Peeling
The Ordinary - tonik z 7% kwasem glikolowym
Oczywiście nien stosowałam ich jednocześnie. Z Acnederem miałam chyba 2 przygody kilkumiesięczne, gdzie przez chwilę pomagał, znikało przetłuszczanie, krosty się goiły, a później wracało i skóra jakby się do niego przyzwyczajała.
Z Bielendą było podobnie. Natomiast produkty z TO stosowałam już w trakcie testowania różnych ziół antyandrogenowych, więc bywała duża poprawa, jednak ciężko stwierdzić czy bardziej wpływ miały zioła czy te właśnie produkty. Jednak nawet jak była poprawa to problem zawsze powracał. Najdłużej chyba około 4 miesiące było dobrze, tak serio dobrze, że mogłam wyjść bez makijażu i generalnie wtedy nawet myślałam, że mi się mentalność zmieniła i zaczęłam nie zwracać uwagi na stan cery. Wtedy wyskakiwał mi z jeden pryszcz na tydzień i to taki nie duży, który szybko się goił.

7. Też kupiłam tą sprężynkę, ale nie wiem czy mam jakąś wadliwą czy ja nie umiem jej używać Robiłam do niej kilka podejść, ale nigdy nie udało mi się wyrwać włosków za jej pomocą.

Ja teraz biorę olej z wiesiołka i chyba dzięki niemu jest trochę poprawa Wcześniej też lekką poprawę widziałam przy zażywaniu berberyny i palmy sabałowej i też przy piciu korzenia lukrecji.
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując