Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brat - fleja
Wątek: Brat - fleja
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-03-16, 14:47   #11
Cukier_Puder_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 381
Dot.: Brat - fleja

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87663870]Po co chcesz coś robić? Nie mieszkasz z nim, nie twój dom, nie twój problem. Tak go sobie wychowały, to tak mają.
Nie sprzątaj po nim, gdy przyjeżdżasz.[/QUOTE]

To prawda, normalnie tam nie mieszkam, ale jak już tam przyjeżdżam, a zwłaszcza teraz będę tam kilka tygodni, to po prostu ciężko mi funkcjonować w takich warunkach, gdzie nie mogę normalnie pokroić zimniaków na desce, bo cały blat jest pokryty 5 innymi deskami i wszystkim i nie ma gdzie postawić nawet kubka. I po prostu nieprzyjemnie tu jest, to raz, no i szkoda mi babci, mogłabym sprzątać tylko po sobie, ale wtedy ona będzie miała 5 razy więcej roboty, więc chociaż trochę staram się ją odciążyć, bo inaczej przez parę dni będzie stało

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Dlaczego sprząta właściwie tylko babcia? Co z resztą domowników?
Tzn. w normalnych warunkach rodzice długo pracują - wychodzą rano, wracają wieczorem, nierzadko bardzo późno, zwłaszcza tata. Więc babcia jest przez większość czasu w domu, więc gotuje obiad, zmywa naczynia po śniadaniu, sprząta (mamy duży dom, więc tego sprzątania jest naprawdę bardzo dużo), wychodzi z psem, karmi psa i kota, robi pranie itd. Jak rodzice wracają to po prostu oddają się codziennym czynnościom przed komputerem, telewizorem, książką. Teraz mama też normalnie pracuje, a tata trochę mniej i więcej czasu spędza w domu, ale sytuacja wygląda tak samo

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87664534]Przepraszam, ale zasady powinien wyznaczać ten do kogo należy dom. Jeżeli nie wyznacza to tobie nic do tego, chociaż rozumiem frustrację.[/QUOTE]

Po prostu nie mogę funkcjonować w takim syfie, no i jak już mówiłam, szkoda mi babci, która może nie potrafi się zbuntować, bo mieszka u rodziców (to ich dom), ma najwięcej czasu wolnego (nie pracuje, ma rentę, ale też ostatnio pogorszyło jej się zdrowie i musi regularnie jeździć do szpitala itd.), ale no nie powinna wyręczać innych w takich podstawowych czynnościach jak przetarcie blatu w kuchni po sobie czy chociaż zniesienie brudnych naczyń do zlewu

Ogólnie no to rodzice też wiele nie robią. Mama co prawda robi zawsze duże zakupy, czasem pomoże babci robić kolację, natomiast tata raczej nie pomaga, chyba że w takich sprawach typu skosić trawę, coś tam naprawić, zawieźć siostrę gdzieś tam itd. Ale no rodzice zazwyczaj po sobie chociaż trochę sprzątają, ale też po prostu nie gotują tyle co brat, więc też tego syfu nie zostawiają. No i mają chociaż odrobinę przyzwoitości, nie pozostawiliby po sobie nie spuszczonej ubikacji czy wszystkiego porozwalanego. Więc dlatego mam problem głównie z bratem, bo jednak on pozostawia syf
Cukier_Puder_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując