Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak można" chcieć mieć dzieci"?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-21, 20:28   #16
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Jak można" chcieć mieć dzieci"?

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87680025]Uważam, że ocenianie jakichkolwiek pobudek rodzicielstwa czy bezdzietności - jest słabe. Tak samo jak nie oceniam czyichś pobudek rodzicielstwa (!), tak samo nie oceniam czyjejś bezdzietności. Odrzuca mnie od ludzi, którzy ot tak wchodzą z butami w czyjeś życie na tyle, żeby móc cokolwiek oceniać, wartościować. Dla mnie ważne jest to, jak ktoś się z danym stanem czuje - np. z rodzicielstwem czy z bezdzietnością, czy jest szczęśliwy - to jest dla mnie ważne w przypadku osób dla mnie ważnych. Nie czuję się żadną wyrocznią ani nie zhakowałam życia na tyle, żeby wiedzieć na tyle dużo i czuć się na tyle pewnie, żeby mówić "wartościowe" rzeczy dla kogoś. Dla siebie wiem. [/QUOTE]

A ja się z Tobą nie zgodzę. I przypisuję sobie pełne prawo do oceniania cudzych pobudek co do posiadania dzieci, bo jeśli są głupie/szkodliwe, a w wyniku końcowym dzieci na tym cierpią, to jak najbardziej oceniam takich ludzi. Tych niedecydujących się nie, bo ich decyzja na nikogo nie wpłynie negatywnie i to wyłącznie ich sprawa. W pierwszym przypadku to nie jest wyłącznie sprawa rodziców, tylko przede wszystkim nowego człowieka, którego nie zawsze ma kto obronić przed własną matką i ojcem.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując