Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy powinnam od niego odejść?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-10-23, 16:17   #56
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy powinnam od niego odejść?

Cytat:
Napisane przez szary_bialy Pokaż wiadomość
Nigdy nie patrzyłam na to w ten sposób, byłam na niego wielokrotnie zła za słowa, które kierował w stronę moją czy innych, nie rozumiałam często dlaczego zachowuje się w taki a nie inny sposób. Ale zawsze sprowadzało się do tego, że to ja jestem nadwrażliwa i wymyślam. Wtedy odpuszczałam, aż do następnej dziwnej sytuacji, w której i tak zawsze starałam się zachować zimną krew ale jak nikt potrafił wyprowadzić mnie z równowagi a potem stwierdzić ,,a niby taka mądra i inteligentna sie wydawałaś, a tak sie zachowujesz". Witki mi zawsze opadały i kończyło się moim płaczem i jego niewzruszeniem. Żadnej poprawy. Chyba otworzyłyście mi oczy na to, że nie był wcale miłością mojego życia (chociaż i ja idealną partnerką nie byłam, chociaż nie mogę sobie zarzucić tego, że się nie starałam). Zostałam teraz sama, mimo wszystko załamana i jakoś nie wiem jak to sobie poukładać na nowo. Jak uwierzyć w siebie i w to, że dam sobie radę.
Nikt nie jest idealny!
Aż mi serce się kraje, jak sama tak na siebie najeżdżasz

To ja w poprzednim poście pisałam o żerowaniu finansowym i przepraszam Cię bardzo, ale mi się pomyliłaś z inną Wizażanką, co też trafiła na toksyka...

W Twoim wypadku ja nie mam wątpliwości, że facet jest do wyrzucenia. Popychanie i oblewanie drinkiem? To się może wydawać błahe, ale już za chwilę dostałabyś pewnie przy którejś kłótni w twarz albo gorzej... Bardzo dobrze, że od niego uciekłaś, bo typ, który się lubi znęcać nad własną kobietą dobrze nie rokuje!

Z tego związku nie byłoby nic dobrego, więc nie masz czego żałować.
Tym bardziej polecam wizytę u psychologa... Po takim związku oprócz zwykłego smutku możliwe, że masz jeszcze traumę. No i jak Ci robił pranie mózgu gaslightingiem itd. (100% zgadzam się, że to był gaslighting), to naprawdę nic dziwnego, że jesteś skołowana i zagubiona...

Jeśli znasz angielski, to polecam bardzo pogooglać "signs of emotional abuse" - na anglojęzycznych stronach jest całkiem sporo rzeczowych informacji na ten temat z fajnymi przykładami, w polskim Internecie jest z tym sporo gorzej...
Ale z polskiego Internetu polecam Ci kanał "Projektowanie Szczęścia" na YT - tam dziewczyna bardzo dużo opowiada o toksycznych relacjach i bardzo dobre przykłady podaje. Powinno Ci to otworzyć oczy na to, że to nie Ty tu byłaś winna, a on Cię w to poczucie winy wpędził.

Blame-shifting i Guilt-tripping też możesz sobie wygooglać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując